Trwa ładowanie...
d2tazha

Jarosław Gowin nie jest już wicepremierem. Jadwiga Emilewicz jego następczynią

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał Jadwigę Emilewicz na stanowisko wicepremiera. Pozostaje ona szefową Ministerstwa Rozwoju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już oficjalne. Jadwiga Emilewicz zastąpiła Jarosława Gowina
To już oficjalne. Jadwiga Emilewicz zastąpiła Jarosława Gowina (KPRM)
d2tazha

Jarosław Gowin odchodząc z rządu, zaproponował, by jego funkcję przejęła Jadwiga Emilewicz. Premier Mateusz Morawiecki się na to zgodził. W czwartek prezydent Andrzej Duda powołał szefową Ministerstwa Rozwoju na stanowisko wicepremiera.

Gowin zrezygnował też z funkcji ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Nie wiadomo, kto zajmie jego miejsce.

Przypomnijmy, że po Gowinie, decyzję o odejściu z rządu podjął Kamil Bortniczuk, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Ich dymisje nie oznaczają jednak rozłamu w Zjednoczonej Prawicy. Pozostaje ona - obok PiS i Solidarnej Polski - trzecią siłą w obozie rządzącym.

Szef Porozumienia tłumaczył, że jego decyzja o odejściu wynika z tego, że nie udało mu się przekonać PiS (przełożenia wyborów o rok) ani opozycji (przedłużenia kadencji Dudy o dwa lata) do swoich pomysłów w sprawie wyborów prezydenckich. Gowin zaznacza, że wybory 10 maja nie mogą się odbyć. Jednocześnie zwraca uwagę, że w obliczu epidemii lepsze niż tradycyjne jest głosowanie korespondencyjne które forsuje PiS.

d2tazha

Zobacz też: PiS prze do wyborów. Robert Biedroń: "Jarosław Kaczyński ma szerszy plan"

Ustawa dotycząca głosowania korespondencyjnego została przyjęta przez Sejm. Teraz jest w Senacie. Gowin podkreślił, że losy ewentualnego weta Senatu będą zależały od jego ugrupowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tazha

Podziel się opinią

Share

d2tazha

d2tazha
Więcej tematów