Trwa ładowanie...

Jarosław Gowin gościem programu "Tłit"

Program "Tłit" od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Gościem Michała Wróblewskiego jest Jarosław Gowin, wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii.

d49y78z
d49y78z

W Polsce trwa akcja szczepień. Obecnie preparat podawany jest osobom z grupy "0", na którą składają się lekarze, personel medyczny, administracja szpitali oraz wykładowcy i studenci uczelni medycznych.

Szczepienia kolejnej grupy - osób z grupy "1" - ruszy już 25 stycznia. Zapisy na szczepienia przeprowadzane są wśród osób z grupy 80+, a od piątku 22 stycznia także seniorzy w wieku od 70 do 80 lat. W kolejnych tygodniach i miesiącach zapisy na szczepienia ruszą także wśród osób przewlekle chorych, seniorów powyżej 60. roku życia, a także służb mundurowych i nauczycieli.

Jak podkreśla rząd, do końca marca do Polski dostarczone zostanie 3,1 mln dawek szczepionek. Oznacza to, że nie wszystkie osoby z grupy "1" zostaną zaszczepione w I kwartale 2021 roku. Szczepionek, jak informuje rząd, może zabraknąć już dla seniorów z grupy 70+. Grupa ta liczy około 2,7 mln osób, z czego dostępnych szczepionek dla tych seniorów jest około 1,2 mln.

O tym, a także o rosnącym ugrupowaniu Polska 2050 Szymona Hołowni, w programie "Tłit" Michał Wróblewski będzie rozmawiał z wicepremierem Jarosławem Gowinem.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d49y78z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49y78z
Więcej tematów