Trwa ładowanie...

Jarosław Gowin: Beata Szydło nie wycofała swojej propozycji dot. MON

Propozycja, którą przedstawiła przed wyborami pani prezes Beata Szydło, nie została przez nią cofnięta - powiedział lider Polski Razem Jarosław Gowin pytany, jaki resort mógłby objąć w jej gabinecie. Przed wyborami Szydło przedstawiła Gowina jako kandydata na szefa MON.

Share
Jarosław Gowin: Beata Szydło nie wycofała swojej propozycji dot. MON
Źródło: WP
d32j359

- Wiem, jakie są co do mnie plany, ale wszystkie decyzje dotyczące rządu, kto w nim będzie i kto w nim nie będzie, należą do Beaty Szydło - mówił Gowin w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24.

Gowin komentował medialne spekulacje, że propozycja powierzenia mu resortu obrony jest już nieaktualna, a obecnie jest kandydatem na ministra nauki.

d32j359

Przyznał, że jako były rektor ma kwalifikacje, by kierować np. resortem nauki lub edukacji, ale na pytanie, czy któraś z tych propozycji jest "najbliższa jego sercu", odpowiedział: - Mogę powiedzieć tyle, że ta propozycja, którą przedstawiła mi i opinii publicznej przed wyborami pani prezes Szydło, nie została przez nią cofnięta.

Zaznaczył, że nie może "odpowiadać za to, co sobie wymyślają dziennikarze" i dodał, że on nie jest od tego, "by ujawniać szczegóły, dotyczące składu rządu".

Dopytywany, czy jest pewien, że szefem MON nie będzie np. Antoni Macierewicz, Gowin powiedział: - Wiem, kto będzie ministrem obrony narodowej, ale tego nie ujawnię.

d32j359

Podziel się opinią

Share
d32j359
d32j359
Więcej tematów