Trwa ładowanie...
d8q9t4e
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Japonia złożyła Chinom protest w związku z incydentem w powietrzu

Japonia złożyła Chinom protest w związku z incydentem z udziałem samolotów wojskowych obu państw - poinformował japoński minister obrony Itsunori Onodera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Japoński samolot w pobliżu spornych wysp, fotografia archiwalna z 2011 r.
Japoński samolot w pobliżu spornych wysp, fotografia archiwalna z 2011 r. (AFP, Fot: JIJI Press)
d8q9t4e

Według niego dwa chińskie myśliwce nadmiernie zbliżyły się do samolotu japońskich sił samoobrony, lecącego nad Morzem Wschodniochińskim. Był to pierwszy taki przypadek od 24 maja.

Chińskie ministerstwo obrony odmówiło na razie komentarza w tej sprawie.

W stosunkach japońsko-chińskich od szeregu miesięcy utrzymuje się napięcie w następstwie sporu o suwerenność nad grupą niezamieszkałych wysp na Morzu Wschodniochińskim, nazywanych w Japonii Senkaku, zaś w Chinach Diaoyu. W rejonie archipelagu niejednokrotnie dochodziło do incydentów z udziałem samolotów i okrętów obu stron.

d8q9t4e

Podziel się opinią

Share

d8q9t4e

d8q9t4e
Więcej tematów