Trwa ładowanie...
d14rxcu

Janusz Piechociński: apeluję do Polaków o racjonalne zużycie energii i wody

- Podwyżki cen żywności są nieuchronne. (...) Sytuacja jest wyjątkowo poważna. Na niektórych terenach zaczyna brakować wody pitnej. Apeluję o racjonalność w zużyciu wody, a nie tylko energii - tak wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński zwrócił się do Polaków w programie "Po przecinku" w TVP Info.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Piechociński
Janusz Piechociński (WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski)
d14rxcu

W związku z upałami, niskim stanem rzek oraz wysoką temperaturą powietrza i wody wykorzystywanej w obiegach chłodzenia, Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. od poniedziałku wprowadziły ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej na obszarze całego kraju.

O zagrożeniach, jakie niesie ze sobą fala upałów, mówił minister gospodarki Janusz Piechociński. Ostrzegał, że w dramatycznej sytuacji są uprawy ziemniaków i buraków. Podobna sytuacja jest w sadownictwie, ponieważ część jabłek nie dojrzewa. Jego zdaniem, to z pewnością przełoży się na wzrost cen żywności. - Tu nie jest pytanie czy wzrosną ceny, ale o ile. To wszystko będzie miało wpływ na gospodarkę - mówił wicepremier.

Piechociński zwrócił także uwagę, że sytuacja jest także zła w hydroforniach. - Na niektórych terenach zaczyna brakować wody pitnej. Apeluję także o racjonalność w zużyciu wody, a nie tylko energii - apelował.

d14rxcu

Podziel się opinią

Share

d14rxcu

d14rxcu
Więcej tematów