Trwa ładowanie...

Janusz Pęcherz faworytem wyborów w Kaliszu

Z sondażu firmy Pactor wynika, że na obecnego prezydenta Kalisza chce zagłosować 36,8 proc. wyborców. Rywalem Janusza Pęcherza w drugiej turze będzie prawdopodobnie Grzegorz Sapiński.

Share
Janusz Pęcherz faworytem wyborów w Kaliszu
Źródło: Urząd Miasta w Kaliszu
d2to7vm

Sondaż w Kaliszu dla Radia Merkury przeprowadziła metodą wywiadu telefonicznego firma Pactor. W dniach 28-30 września roku przepytano 500 osób. Błąd statystyczny może wynieść 4,4 proc.

Z sondażu wynika, że zdecydowanym faworytem wyborów jest Janusz Pęcherz, obecny prezydent Kalisza reprezentujący Komitet Wyborczy Wyborców Samorządny Kalisz. Chce na niego głosować 36,8 proc. wyborców.

d2to7vm

W drugiej turze rywalem Pęcherza będzie najprawdopodobniej Grzegorz Sapiński z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólny Kalisz cieszący się poparciem na poziomie 17 proc. Niewiele mniej kaliszan (14,6 proc.) zamierza oddać swój głos na Karolinę Pawliczak z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem, która minimalnie wyprzedziła w sondażu Andrzeja Plichtę z Prawa i Sprawiedliwości (13,8 proc.).

2,4 proc. ankietowanych nie popiera żadnego z wymienionych kandydatów, a 14,6 proc. respondentów nie wie jeszcze, na kogo odda swój głos.

W listopadowych wyborach samorządowych zamierza wziąć udział aż 82 proc. kaliszan.

d2to7vm

Podziel się opinią

Share
d2to7vm
d2to7vm
Więcej tematów