Trwa ładowanie...
dzhn9hv
IAR

Janusz Palikot do Ryszarda Petru: jest pan oszustem

- Pan Petru w 2008 roku jako poważny ekspert wmawiał setkom ludzi, że kredyty we frankach są bezpieczne - powiedział w "Kropce nad i" Janusz Palikot. - Sam wziąłem kredyt we frankach, bo uwierzyłem Tuskowi, że Polska wejdzie do strefy euro - odparł Ryszard Petru, lider stowarzyszenia NowoczesnaPL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Petru
Ryszard Petru (PAP, Fot: Paweł Supernak)
dzhn9hv

PO przedstawiła projekt, który przewiduje możliwość przewalutowania kredytu hipotecznego wziętego we franku szwajcarskim na złotówki po kursie z dnia przewalutowania. Różnica w wartości kredytu ma zostać podzielona między bank i klienta.

- Rząd powinien złożyć wcześniej taką propozycję dotyczącą franków, a nie na trzy miesiące przed wyborami. To jest mało poważne - ocenił Ryszard Petru.

- Pan jest oszustem, pan w 2008 roku jako poważny ekspert wmawiał setkom ludzi, że kredyty we frankach są bezpieczne, a sam pan w międzyczasie ten kredyt przewalutował i oszukał pan setki tysięcy ludzi - zarzucił rozmówcy Janusz Palikot.

dzhn9hv

- Ja nigdy Polaków nie zachęcałem do brania kredytów - odparł Petru.

Lider stowarzyszenia NowoczesnaPL zaznaczył, że uwierzył Donaldowi Tuskowi, iż Polska wejdzie do strefy euro, dlatego wziął kredyt. - Wtedy mielibyśmy euro do franka, a nie złoty do franka, byłaby mniejsza zmienność. To nie jest tak, że politycy mogą sobie gadać, co chcą - tłumaczył gość "Kropki nad i".

Zobacz również: Petru: prof. Zembala to tykająca bomba

dzhn9hv

Podziel się opinią

Share
dzhn9hv
dzhn9hv
Więcej tematów