Trwa ładowanie...
d228gmf
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Janusz Korwin-Mikke zaproponował, żeby pomnik smoleński stanął niedaleko lotniska

Janusz Korwin-Mikke zaproponował miejsce na pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej. Miałby on stanąć na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz 17 stycznia, 12 kilometrów od pałacu prezydenckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke (WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d228gmf

Korwin-Mikke uważa, że zaproponowane przez niego miejsce byłoby idealne, a zarazem symboliczne. 200 metrów dalej jest lotnisko, z którego startował prezydencki Tu-154M. - Tu jest piękna panorama, widok na pomnik Żwirki i Wigury z daleka. Cała piękna zielona oś. Tu jest miejsce, gdzie można zrobić rondo i postawić na nim wielki pomnik - mówił.

Janusz Korwin-Mikke nie rozmawiał z rodzinami ofiar na temat tej lokalizacji. - Ja zgłaszam pomysł, a wy go łapcie. Być może nikt o tym miejscu nie pomyślał - stwierdził.

W zeszłym tygodniu warszawscy radni zdecydowali, iż pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej powstanie u zbiegu ul. Trębackiej i Focha. To miejsce zaproponowała prezydent stolicy po spotkaniu z częścią rodzin ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Nie wszyscy bliscy ofiar katastrofy zgadzają się na to miejsce. Społeczny komitet zrzeszający rodziny ofiar uważa, że pomnik powinien stanąć przy Krakowskim Przedmieściu. Takiego zdania jest również PiS. Stołeczny ratusz przypominał, że takiej lokalizacji sprzeciwia się konserwator zabytków.

d228gmf

Podziel się opinią

Share

d228gmf

d228gmf
Więcej tematów