Trwa ładowanie...

Janusz Korwin-Mikke: trzeba wziąć żelazną pięść i uderzyć w gniazdo tych szerszeni, jakim jest ISIS

• Korwin-Mikke w TV Republika: należy wypowiedzieć IS wojnę
• Europoseł ocenił, że UE prowadzi złą politykę wobec Państwa Islamskiego

Share
Janusz Korwin-Mikke: trzeba wziąć żelazną pięść i uderzyć w gniazdo tych szerszeni, jakim jest ISIS
Źródło: Newspix, Fot: MACIEJ GILEWSKI
d666rgn

Europoseł Janusz Korwin-Mikke na antenie Telewizji Republika skomentował wtorkowe zamachy w Brukseli. Korwin-Mikke był nad ranem na lotnisku Zaventem, gdy doszło tam do zamachów.

Według Korwin-Mikkego Unia Europejska prowadzi złą politykę wobec tzw. Państwa Islamskiego. Jak wskazał, chodzi o metody działania. - Nie powinno się gadać, zupełnie nie rozumiem, że jeżeli Państwo Islamskie uderza, Unia Europejska nie umie zrobić z nim porządku - powiedział.

d666rgn

Korwin-Mikke dodał, że Unia walczy o to, że "życie ludzkie jest najwyższą wartością". - Są zdania, że nie można dać w mordę, ale trzeba dialogować. Czasami trzeba dać w mordę - powiedział.

Prezes partii KORWiN został też zapytany o swoją wielokrotną krytykę Unii Europejskiej, o której mówił, że "należy ją zniszczyć". - UE to dziwny twór, który formalnie jest państwem (...) Unia jest mętna, zasady są tam nie jasne, tak nie można żyć, tak nie może być - odpowiedział.

Korwin-Mikke jest zdania, że tzw. Państwu Islamskiemu należy wypowiedzieć wojnę. - Trzeba wziąć żelazną pięść i uderzyć w gniazdo tych szerszeni, jakim jest IS. Trzeba im wypowiedzieć wojnę i w nich uderzyć - powiedział.

Zamachy w Brukseli

W środę belgijskie służby mają kontynuować operacje antyterrorystyczne. We wtorek rano na międzynarodowym lotnisku Zaventem w Brukseli doszło do dwóch wybuchów. Kolejna eksplozja wstrząsnęła stacją metra Maelbeek w dzielnicy europejskiej. W atakach zginęły co najmniej 34 osoby, a rannych zostało ponad 200. Do zamachów przyznało się Państwo Islamskie. Władze Belgii podniosły alert antyterrorystyczny w całym kraju do czwartego, najwyższego poziomu.

Podczas rewizji, którą przeprowadzono we wtorek w brukselskiej dzielnicy Schaerbeek, policja znalazła kolejną bombę, odczynniki chemiczne oraz flagę Państwa Islamskiego - podała prokuratura.

W zamachach poszkodowanych zostało trzech polskich obywateli, którzy są hospitalizowani. Służby konsularne pozostają w kontakcie z ich rodzinami.

d666rgn

Podziel się opinią

Share
d666rgn
d666rgn
Więcej tematów