Trwa ładowanie...
d322ef1

Janusz Korwin-Mikke: rośnie mój elektorat na wsi

Odnotowuję coraz większe poparcie na wsi - mówił podczas konferencji w Kielcach kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke. Jego zdaniem, wynika to z rozczarowania wśród rolników takimi partiami jak PSL i PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke (WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d322ef1

Janusz Korwin-Mikke zwiedził podczas wizyty w Kielcach 21. Targi Techniki Rolniczej "Agrotech". Wyjątkowo nie przyleciał tu swoim samolotem, którym podróżuje podczas kampanii wyborczej. Ze względu na złe warunki pogodowe zdecydował się na przyjazd z Warszawy samochodem.

Podczas konferencji przyznał, że wcześniej wydawało mu się, że rolnicy to nie jest jego elektorat. - Od około dziewięciu miesięcy odnotowuję coraz większe poparcie właśnie na wsi. Ludzie mieli złudzenie, że to PSL im pomoże, że może PiS, zdaje się, że w tej chwili tracą te złudzenia i oni po prostu pamiętają, że Korwin-Mikke kiedyś tak mówił, jak w tej Unii będzie - zaznaczył Korwin-Mikke.

Odniósł się także do ostatnich rolniczych protestów, podczas których blokowali oni drogi ciągnikami. - To świadczy tylko o desperacji, bo tylko desperat sprzęt wartości 300 czy 400 tysięcy naraża na to, że ktoś przyjedzie i mu to usunie z drogi - stwierdził.

d322ef1

W jego opinii powinna obowiązywać większa swoboda dystrybucji produktów rolnych, "aby państwo się nie wtrącało do tego, jak rolnik sprzedaje". - To jest śmieszne, że rolnik nie może, tak jak w normalnym kraju, wziąć sobie kury i zawieźć na targ, czy zrobić sobie calvadosu czy cydru i stanąć koło drogi i sprzedać. To jest rzecz nienormalna - podkreślił.

Zaraz po konferencji kandydat zwiedził część hal tegorocznej edycji "Agrotechu", rozmawiał ze zwiedzającymi i producentami. Pozował do zdjęć. Dłuższy czas rozmawiał m.in. z prezesem Ursusa. W sobotę odwiedzi też m.in. Staszów (Świętokrzyskie) a także spotka się z mieszkańcami w Kielcach w Wojewódzkim Domu Kultury.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura.

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała dotąd pięciu kandydatów w wyborach na prezydenta: ubiegającego się o reelekcję Bronisława Komorowskiego, Janusza Korwin-Mikkego (z poparciem KORWiN), Adama Jarubasa (PSL), muzyka Pawła Kukiza oraz Jacka Wilka (Kongres Nowej Prawicy). Sześcioro kandydatów, którzy złożyli co najmniej 100 tys. podpisów poparcia, czeka na decyzję ws. rejestracji.

d322ef1

Podziel się opinią

Share
d322ef1
d322ef1
Więcej tematów