Trwa ładowanie...
d4ghc7l
d4ghc7l
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
więzienie

Janik nie wyklucza ani samobójstwa, ani zabójstwa "Baraniny"

Szef MSWiA Krzysztof Janik uważa, że nie można
wykluczyć ani samobójstwa Jeremiasza Barańskiego, ps. "Baranina",
ani tego, że został on zabity.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4ghc7l
 (RadioZet)

Mówi Krzysztof Janik (100Kb)

"Zdecydowanie nie opowiadam się za żadną z opcji. Ja znam trochę szczegółów z postępowania z tej całej sprawy i nie mogę wykluczyć, że ten człowiek uznał, że doszedł do ściany i że ta śmierć rozwiąże ręce jemu i jego mocodawcom" - powiedział w czwartek przebywający w Gdańsku Janik, pytany czy wierzy w samobójstwo "Baraniny".

d4ghc7l

"Ale też nie mogę wykluczyć, że jacyś nieznani nam mocodawcy przyspieszyli to rozwiązanie. To wszystko jest w rękach austriackich władz kryminalnych. Myślę, że oni zrobią wszystko, by do końca wyjaśnić tę sprawę" - dodał.

"Baranina", oskarżony m.in. o zlecenie zabójstwa byłego ministra sportu Jacka Dębskiego, został znaleziony w środę około godziny 5 rano w swojej celi w Wiedniu. Według austriackiego resortu sprawiedliwości, Barański powiesił się na pasku.

"Baranina" był znany polskim, niemieckim i austriackim organom ścigania. Uważa się, że bezkarność za kilka wcześniejszych przestępstw zapewnił sobie, współpracując z policjami tych krajów. Na przełomie lat 80. i 90. Barański był uważany za biznesmena, z dobrymi kontaktami wśród milicjantów, prokuratorów, wojskowych i funkcjonariuszy służb specjalnych. Niewiele wiadomo o jego ówczesnych interesach.(iza)

d4ghc7l

Podziel się opinią

Share

d4ghc7l

d4ghc7l
Więcej tematów