Trwa ładowanie...
dw8muv5
dw8muv5

Jan Grabiec: Kryzys ws. TK można zakończyć. Potrzebna jest rozmowa z decydentem

Jarosław Kaczyński zwrócił się do opozycji o spokój, do czasu przyjazdu papieża Franciszka na ŚDM. Zdaniem Jana Grabca (PO) konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego można łatwo zakończyć. Jego zdaniem potrzebna jest rozmowa liderów wszystkich partii, w której będzie uczestniczył prezes PiS. - Jeśli nie będzie na spotkaniu decydenta, to trudno podjąć jakieś rozstrzygnięcia - przekonywał w #dziejesienazywo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dw8muv5

Tomasz Rzymkowski (Kukiz"15) przyznał, że w wystąpieniu prezesa PiS zabrakło mu solennego przyrzeczenia, że PiS nie będzie pierwsze rzucało kamieniem. - Pytanie zasadnicze - jak się zachowa PiS? Propozycja zakończenia konfliktu wokół TK leży na stole. Czekamy, kiedy Marszałek Sejmu skieruje ją do Komisji Ustawodawczej - mówił Rzymkowski.

Jan Grabiec (PO) ma nadzieję, że ta propozycja oznacza, że PiS będzie szukał wyjścia z kryzysu, a nie jego zaostrzenia jak dotychczas. - Kryzys można zakończyć bardzo łatwo. Tak naprawdę do tej pory ani razu liderzy największych ugrupowań nie spotkali się, nie rozmawiali na temat sporu o TK - zauważył.

dw8muv5

Polityk Platformy dodał, że w rozmowach powinien uczestniczyć prezes PiS. - Jeśli nie będzie na spotkaniu Kaczyńskiego, który decyduje w dużej mierze o zachowaniach obozu rządzącego - i pani premier, i pana prezydenta - to trudno mówić o jakiejkolwiek sensownej rozmowie. Jeśli nie ma decydenta, to trudno podjąć jakieś rozstrzygnięcia - tłumaczył.

Rafał Bochenek tłumaczył wcześniej, że opinia wydana przez TK nie spełnia kryterium orzeczenia, w związku z czym szefowa rządu nie może jej publikować w Dzienniku Ustaw. - Pani premier narażałaby się ewidentnie na odpowiedzialność konstytucyjną, a może i karną. Żałujemy, że wcześniejsze apele pani premier o podjęcie dialogu politycznego nie przynosiły skutku i były jak rzucanie grochem o ścianę - mówił rzecznik rządu.

dw8muv5

Podziel się opinią

Share
dw8muv5
dw8muv5
Więcej tematów