Trwa ładowanie...
d3q8fsw

Jan Bury zrezygnował z funkcji szefa podkarpackich struktur PSL

Wieloletni szef podkarpackich struktur PSL Jan Bury zrezygnował z tej funkcji. Zastąpi go Mieczysław Kasprzak, który jako jedyny z tego ugrupowania na Podkarpaciu zdobył mandat poselski w ostatnich wyborach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Bury
Jan Bury (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d3q8fsw

Informację o rezygnacji Burego i wybraniu nowego szefa ludowców w regionie potwierdził sam Kasprzak.

Jak powiedział Kasprzak, powodem ustąpienia Burego z funkcji było to, że nie dostał się on do Sejmu na kolejną kadencję. Zarząd wojewódzki partii przyjął jego rezygnację.

Jan Bury, szef klubu parlamentarnego PSL w ostatnich wyborach nie uzyskał mandatu; otrzymał prawie 5,3 tys. głosów, to ponad trzy razy mniej niż w wyborach cztery lata temu. Bury był przewodniczącym klubu PSL od listopada 2011 r. Wcześniej był m.in. wiceministrem skarbu państwa w rządzie PO-PSL. Funkcję szefa podkarpackiego PSL pełnił od wielu lat.

d3q8fsw

Kasprzak dodał, że jego kandydatura na nowego szefa podkarpackich ludowców została przyjęta zdecydowaną większością głosów.

Dopytywany o Burego zaznaczył, że nadal jest on członkiem zarządu wojewódzkiego partii.

O Burym ostatnio było głośno z powodu zarzutów, jakie chce mu postawić katowicka prokuratura. Chodzi o zarzuty nakłaniania wysokich rangą funkcjonariuszy publicznych do niezgodnego z prawem wpływania na wyniki konkursu na stanowiska szefów delegatury NIK w Rzeszowie i wpływania na wyniki kontroli prowadzonej przez NIK w jednej z podkarpackich gmin.

We wrześniu wnioskiem prokuratury o uchylenie Buremu immunitetu zajmowała się Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich. Posłowie nie uchylili wówczas immunitetu Buremu, zdecydowali zwrócić się do prokuratury o dodatkowe materiały. Prokuratura chce postawić Buremu zarzuty z art. 231 kodeksu karnego, czyli przekroczenia uprawnień - co jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.

d3q8fsw

Zobacz również: Prokuratura szykuje kolejny wniosek o odebranie immunitetu Janowi Buremu

d3q8fsw

Podziel się opinią

Share
d3q8fsw
d3q8fsw
Więcej tematów