Trwa ładowanie...
dsbn84y

Jak uniknąć zatrucia tlenkiem węgla? W Chorzowie zainstalują czujniki

Jednym z miast, w których najczęściej dochodzi do zatrucia tlenkiem węgla, jest Chorzów. Urząd miasta i straż pożarna połączą siły, by ratować życie mieszkańców. Będą wyposażać budynki w czujki tlenku węgla i dymu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak uniknąć zatrucia tlenkiem węgla? W Chorzowie zainstalują czujniki
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
dsbn84y

Pierwsze budynki, które zostaną wyposażone w czujki tlenku węgla i dymu znajdują się przy ulicach Brzezińskiej 9, Katowickiej 167, Hajduckiej 43 i Pudlerskiej 28. Kolejne kilkadziesiąt mini-systemów trafi do pięciu obiektów nadzorowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

– Chorzów przez wiele lat był w czołówce śląskich miast, w których najczęściej dochodziło do zdarzeń, których przyczyną zatrucia był tlenek węgla. Stąd pomysł na akcję „Nie dla czadu”. Dzięki niej mieszkańcy są bardziej świadomi, jak ustrzec się przed ewentualnym zagrożeniem. Jednak uświadamiania nigdy nie za wiele. Tym razem chcemy ich przekonać, jak ważną sprawą są odpowiednie zabezpieczenia, które mogą uratować życie. Stąd wspólna akcja prowadzona z urzędem miasta – przyznaje bryg. Janusz Gancarczyk, Komendant Miejski PSP w Chorzowie.

W ramach akcji „Czujny Chorzów” pojawią się czujniki najpierw w budynkach, w których najczęściej dochodzi do tego typu zagrożeń.

– Strażacy, którzy wytłumaczą lokatorom, jak działa zainstalowany sprzęt, przeprowadzą także szkolenie jak należy zachować się w momencie pojawienia się pożaru. To początek wspólnej akcji, którą mamy zamiar kontynuować – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

dsbn84y

Podziel się opinią

Share

dsbn84y

dsbn84y
Więcej tematów