Trwa ładowanie...
d3r620f

Jak przeciąć DNA? Co to jest pochówek antywampiryczny? Odpowiedzi na Nocy Biologów

Dziś po raz kolejny odbędzie we Wrocławiu naukowa Noc Biologów. Czwarta edycja imprezy trwać będzie od godziny 15.00 do północy. Podczas niej dowiedzieć się będzie można najróżniejszych ciekawostek z zakresu nauki o żywych organizmach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak przeciąć DNA? Co to jest pochówek antywampiryczny? Odpowiedzi na Nocy Biologów
(nocbiologow.home.pl)
d3r620f

Noc Biologów to impreza, która ma na celu przybliżenie przeciętnemu Kowalskiemu niezwykłości, jakie zawdzięczamy naturze. Organizatorzy przygotowali pokazy, laboratoria, konkursy, wykłady, warsztaty oraz dyskusje. Wrocławska Noc organizowana jest przez Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, a przewidziane w programie wydarzenia odbywać się będą aż w pięciu miejscach: Instytucie Genetyki i Mikrobiologii oraz Katedrze Bioróżnorodności i Taksonomii Ewolucyjnej przy ul. Przybyszewskiego 63/77, Instytucie Biologii Eksperymentalnej przy Kanoniej 6/8 oraz Sienkiewicza 21, Instytucie Biologii Środowiskowej przy Sienkiewicza, a także w budynku Katedry Biologii Człowieka przy Kuźniczej 35.

Tegoroczna Noc Biologów we Wrocławiu to ponad 60 różnych wydarzeń, z których część będzie kilkakrotnie powtarzana o różnych godzinach. Zaprezentowane zostaną zagadnienia z różnych dziedzin biologii – zobaczymy molekularne nożyczki, które służą do przecinania nici DNA (od 19.00 w IBE przy Kanoniej), dowiemy się o nie do końca moralnych zachowaniach, jakie panują w życiu mrówek (od 16.30 w IBŚ przy Sienkiewicza 21) oraz zwiedzimy Muzeum Człowieka, dowiemy się, jak pochować wampira oraz poznamy bogactwo świata fauny.

Tegoroczną edycję biologów wsparli również studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, którzy współpracowali przy wystawach, a także stworzyli liczne projekty, inspirowane światem owadów.

Dokładny program wrocławskiej Nocy Biologów dostępny jest na stronie nocbiologow.home.pl. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, jednak na wiele obowiązuje uprzednia rezerwacja, której można dokonać po uprzednim zarejestrowaniu się na stronie.

d3r620f

Podziel się opinią

Share
d3r620f
d3r620f
Więcej tematów