Trwa ładowanie...

Jak powitamy trumnę z ciałem Prezydenta

Po godzinie 14.30 na lotnisku wojskowym Warszawa-Okęcie wyląduje w asyście odrzutowców samolot wojskowy CASA z trumną z ciałem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Samolot podjedzie do zgromadzonych na lotnisku oficjeli. Trumna zostanie wyniesiona z samolotu i ustawiona na katafalku. Modlitwę poprowadzi kardynał Józef Glemp.

Share
Jak powitamy trumnę z ciałem PrezydentaŹródło: PAP/EPA
d19t3oa

Odegrany zostanie sygnał na trąbce "Śpij kolego". Ppłk Wiesław Grzegorzewski powiedział Wirtualnej Polsce, że pozostałe ciała w miarę identyfikacji będą sprowadzone do Polski i witane z podobnymi honorami.

- Samolot wyląduje, zostanie doprowadzony przez dyżurnego technika lotniska na wysokość katafalku, zatrzyma się rampą, czyli tyłem samolotu do katafalku, a asysta honorowa, która jest w samolocie, wyniesie trumnę z ciałem prezydenta i położy na katafalku. Następnie odegrany zostanie hymn państwowy - powiedział płk Grzegorzewski.

Jak dodał, z uwagi na to, że pan prezydent był katolikiem, krótkie słowo i modlitwę odmówi kardynał Józef Glemp.

Następnie - jak powiedział Grzegorzewski - odegrany zostanie sygnał "Śpij kolego". - I trumna z ciałem prezydenta zostanie przeniesiona do karawanu i ulicami Warszawy przewiezie trumnę do kaplicy prezydenckiej w Pałacu Prezydenckim - mówił rzecznik MON.

d19t3oa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19t3oa
d19t3oa
Więcej tematów