Trwa ładowanie...

Jadwiga Staniszkis o marszałku seniorze Antonim Macierewiczu. "Zasługuje na to"

Jadwiga Staniszkis ma wątpliwości, czy wskazanie Stanisława Piotrowicza i Krystyny Pawłowicz na sędziów Trybunału Konstytucyjnego to dobry pomysł. - Wolałabym kogoś bardziej kompetentnego - przyznaje. Inaczej ocenia jednak uhonorowanie Antoniego Macierewicza.
Share
Jadwiga Staniszkis wypowiedziała się pozytywnie o Antonim Macierewiczu
Jadwiga Staniszkis wypowiedziała się pozytywnie o Antonim MacierewiczuŹródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
ds62fj2

- To symboliczne wyrazy szacunku, docenienie. Moim zdaniem Macierewicz, którego znam od kilkudziesięciu lat, na to zasługuje, wbrew wszystkim oskarżeniom. Sądzę, że jest zadowolony - powiedziała w rozmowie "Faktem" Jadwiga Staniszkis.

W ocenie socjolog wybranie go marszałkiem seniorem jest odpowiednim zwieńczeniem kariery. Natomiast decyzja o wskazaniu na kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego Stanisława Piotrowicza i Krystyny Pawłowicz nie przypadła jej do gustu.

ds62fj2

- Piotrowicz ze względu na swoją przeszłość z PRL, a Pawłowicz z uwagi na swoją zbyt ekspresyjną osobowość... nie wiem, czy budzą szacunek i w związku z tym, czy nadają się na to stanowisko - stwierdziła.

Zobacz: Schetyna nie wiedział o decyzji Tuska? Kluzik-Rostkowska wyjaśnia

Staniszkis przyznała, że wolałaby "kogoś bardziej kompetentnego, doświadczonego, z większym autorytetem".

Socjolog odniosła się również do wyborów prezydenckich. Doceniła w tym kontekście ewentualną kandydaturę Władysława Kosiniaka-Kamysza. - Jest bardzo konstruktywny, przyzwoity, ma silny charakter, ale nie miałby dużych szans - stwierdziła.

Źródło: fakt24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ds62fj2

Podziel się opinią

Share
ds62fj2
ds62fj2
Więcej tematów