Trwa ładowanie...
d2p9mg3

Jadwiga Staniszkis mówi o "przestraszonych pisiakach". Widzi tylko kilku "dobrych ministrów"

Jadwiga Staniszkis uważa, że Gersdorf dalej jest I prezes Sądu Najwyższego. I widzi prezydenta Dudę przed Trybunałem Stanu, gdy ten tylko skończy kadencję. Ma również żal do kilku polityków, po których spodziewała się innej postawy niż "służalcza".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jadwiga Staniszkis była na koncercie The Rolling Stones w 1967
Jadwiga Staniszkis była na koncercie The Rolling Stones w 1967 (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d2p9mg3

- Tam się powtarzają pewne elementy, które były fundamentem bolszewizmu - stwierdziła w TVN24 Jadwiga Staniszkis, krytykując działania partii rządzącej. Socjolog przyznała jednak, że PiS radzi sobie z gospodarką i ma kilku "dobrych ministrów". - Jest świetny - powiedziała o ministrze rolnictwa Janie Ardanowskim.

Ale to nie naprawiło złego zdania, jakie ma o partii Jarosława Kaczyńskiego. - Widzę tych przestraszonych pisiaków, widzę jak ludzie w instytucjach zależnych od państwa się boją - dodała.

- Znam go długo, ale słabo, tak jak większość ludzi - przyznała, odnosząc się do prezesa PiS. I stwierdziła, że to, co się dzieje w kraju, to jest "destrukcja po śmierci brata". Zdaniem socjolog Kaczyński chce zostawić "taką pustynię".

d2p9mg3

Zobacz także: The Rolling Stones o SN. Miller: to był miły gest

- Powinien stanąć przed Trybunałem Stanu, gdy skończy kadencję - stwierdziła jednoznacznie, mając na myśli prezydenta Andrzeja Dudę. I uznała, że "wabi się go przyszłą kadencją". - Nie rozumiem ludzi, którzy spokojnie na to patrzą - przyznała.

Odpowiedziała również na pytanie o to, czy Małgorzata Gersdorf jest I prezesem Sądu Najwyższego. - Moim zdaniem jest, bo konstytucja jest najważniejszym aktem prawnym w Polsce - uznała. I stwierdziła, że PiS postąpił słusznie, wycofując się z nowelizacji ustawy o IPN w początkowym kształcie.

d2p9mg3

Kraj autorytarny, w którym nikt się nie postawi prezesowi

Wymieniła również kilku polityków, po których spodziewała się innych, bardziej moralnych zachowań, m.in. Jarosława Gowina, Krzysztofa Szczerskiego. - Do niedawna ich szanowałam - stwierdziła. - A wystarczyłoby się postawić - dodała.

- Widać, jak umiejętnie dozują ten strach i wywierają służalczość. Prezydent Duda jest apogeum takiej postawy - stwierdziła. Socjolog przyznała, że "bardzo go lansowała przeciwko Komorowskiego". - I teraz szczerze tego żałuję - uznała.

Jadwiga Staniszkis w rozmowie z Moniką Olejnik w TVN24 przyznała również, że była na koncercie The Rolling Stones w 1967 r. Podczas niedzielnego występu wokalista nawiązał do polskiej reformy sądownictwa.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2p9mg3

Podziel się opinią

Share
d2p9mg3
d2p9mg3
Więcej tematów