Trwa ładowanie...

Jacek Saryusz-Wolski komentuje burzę wokół siebie. Jest złośliwy wobec Grzegorza Schetyny

Eurodeputowany PO Jacek Saryusz-Wolski kolejny raz komentuje burzę związaną z jego ewentualną kandydaturą na przewodniczącego Rady Europejskiej. Tym razem robi to w formie - jak twierdzi - żartu, który jest w istocie złośliwością skierowaną do Grzegorza Schetyny.

Share
Jacek Saryusz-Wolski komentuje burzę wokół siebie. Jest złośliwy wobec Grzegorza SchetynyŹródło: PAP/EPA, fot: Stephanie Lecocq
d7plt3x

"Swoją drogą korci by zażartować, że paradoksalnie PO nie popiera swego członka, a popiera nie-członka" - pisze na Twitterze Saryusz-Wolski.

Europoseł odniósł się w ten sposób do słów przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, który stwierdził, że Saryusz-Wolski nie jest kandydatem na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej, lecz "elementem politycznej rozgrywki polityków PiS". Donald Tusk jest obecnie honorowym przewodniczącym Platformy.

d7plt3x

"Właśnie odkrywam, w jaki sposób można wywołać wojnę informacyjną, bazując na jednej korespondencji z Moskwy i dwóch anonimowych źródłach dyplomatycznych" - napisał dzień wcześniej na Twitterze po angielsku Saryusz-Wolski.

Jego słowa zostały zinterpretowane jako nawiązanie do artykuł w "Financial Times", w którym pada sugestia, że europoseł zostanie polskim kandydatem na przewodniczącego Rady Europejskiej. Materiał przygotował moskiewski korespondent dziennika Henry Foy.

Ta wypowiedź europosła niewiele mówi na temat tego, czy rozmowy z nim na ten temat miały miejsce, a jeśli tak - to jakie zapadły podczas nich ustalenia. Do tej pory Saryusz-Wolski nie chciał o tym rozmawiać i jedyne słowa, jakie padły z jego strony w tym kontekście, to "no comment".

Oceny jego ewentualnej kandydatury dokonali już m.in. wicepremier Jarosław Gowin, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski oraz marszałek Senatu Stanisław Karczewski - ich zdaniem byłby to kandydat lepszy, niż Donald Tusk. Za kandydaturą europosła miał lobbować m.in. Ryszard Czarnecki

d7plt3x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7plt3x
Więcej tematów