PolskaJacek Kurski ponownie członkiem Prawa i Sprawiedliwości

Jacek Kurski ponownie członkiem Prawa i Sprawiedliwości

Wicemarszałek sejmiku pomorskiego 38-letni Jacek Kurski, wyrzucony z Ligi Polskich Rodzin, ponownie wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Dwa lata temu odchodząc z PiS krytykował on władze tego ugrupowania za brak politycznej konsekwencji.

18.12.2004 16:25

Obie decyzje dotyczące Kurskiego zapadły w piątek. Jak powiedział lider pomorskiego LPR, poseł Robert Strąk, powodem wykluczenia Kurskiego z szeregów ugrupowania było m.in. "atakowanie przez niego polityków LPR w prasie" oraz "deprecjonowanie wyników partii w referendum unijnym".

Przyjęliśmy Jacka Kurskiego do partii jak syna marnotrawnego. Przyznał się do błędu, jakim było wcześniej jego odejście z PiS - powiedział rzecznik prasowy klubu parlamentarnego PiS, Konrad Ciesiołkiewicz.

Kurski był już członkiem PiS do jesieni 2002 r., kiedy to został kandydatem LPR na prezydenta Gdańska. Z poparciem 8,53 proc. uzyskał czwarty wynik. Ostatecznie został radnym LPR w sejmiku pomorskim.

Przestałem po prostu rozumieć politykę PiS, szczególnie na Pomorzu. Nie pojmuję, jak można bić się ze skorumpowanym, fatalnym układem trawiącym Warszawę, a jednocześnie popierać identyczny układ rządzący w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i na Pomorzu - tak tłumaczył wówczas Kurski swoje odejście z PiS i podjęcie współpracy z LPR.

Po ostatnich wyborach samorządowych, kiedy w sejmiku pomorskim zaczęła powstawać koalicja rządząca Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, liderzy obu tych ugrupowań nie wykluczali sojuszu z LPR, ale bez Kurskiego. Jacek Kurski ze swoimi działaniami jest osobą całkowicie skompromitowaną. My wykazaliśmy wobec niego maksimum dobrej woli. I to nie jest partner do jakiejkolwiek rozmowy, to trzeba sobie jasno powiedzieć - mówił wtedy lider PiS Lech Kaczyński.

W 2001 r. Kurski jako wiceprezes ZChN został wykluczony z tej partii. Zarządowi ZChN nie spodobały się "metody walki politycznej" Kurskiego, które określono mianem "gangsterstwa politycznego". Kurski twierdził natomiast, że to on sam zrezygnował z dalszej działalności w partii. Wcześniej był on politykiem Ruchu Odbudowy Polski oraz współtworzył medialną stronę kampanii wyborczej Porozumienia Centrum.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)