Trwa ładowanie...
d3riwh1

Jacek Kurski: Kaczyński jako ojciec zwycięstwa przypilnuje dobrej zmiany w Polsce

- Jarosław Kaczyński jako ojciec zwycięstwa przypilnuje zaplecza dobrej zmiany w Polsce. Będzie selekcjonerem - powiedział w TVN24 były europoseł Jacek Kurski, wyjaśniając, dlaczego prezes PiS nie jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy na premiera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Kurski
Jacek Kurski (WP, Fot: Wojciech Nieśpiałowski)
d3riwh1

Zdaniem Kurskiego po wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich "dzisiaj jest mecz życia prawicy". - Jest szansa na wielkie zwycięstwo i na większość parlamentarną - ocenił.

Jak powiedział, Kaczyński jako "ojciec tego zwycięstwa i Zjednoczonej Prawicy ma do przypilnowania dobrą współpracę różnych ośrodków władzy, zaplecza prezydenckiego, rządu, Sejmu, Senatu, samej partii Prawo i Sprawiedliwość i koalicjantów".

- To wymaga charyzmy. Tym trenerem, selekcjonerem będzie Jarosław Kaczyński - powiedział Kurski. Zapewnił, że prezes PiS przypilnuje dobrej zmiany w Polsce.

d3riwh1

Beata Szydło kandydatką PiS na premiera

Podczas sobotniej konwencji PiS Jarosław Kaczyński ogłosił, że kandydatką partii na stanowisko premiera będzie Beata Szydło. Wiceprezes PiS w trakcie swojego wystąpienia podziękowała Andrzejowi Dudzie za wspólną pracę podczas kampanii wyborczej. Zaznaczyła też, że chce razem z nowym prezydentem "wspólnie zrobić dużo dobrego dla Polski".

- Wiem, że nie będzie łatwo, wiem, że będą próbować podważać moją wiarygodność, kompetencje, zdyskredytować mnie. Nie mam w swoim notatniku numerów osób skompromitowanych, które teraz muszę wykreślać. Nigdy nie miałam z nimi do czynienia - kontynuowała Beata Szydło.

Odniosła się również do zarzutów, że jako premier będzie sterowana z "drugiego rzędu". - Powiem jedno: nazywam się Beata Szydło. Mój mąż najlepiej wie, jaka jestem uparta. Nie będę dawała sobą sterować, ale to nie znaczy, że nie będę słuchać ludzi, profesorów ale i zwykłych wójtów, bo tak mnie wychowano - zadeklarowała.

Szydło podkreśliła, że przejmuje obietnice, które składał Andrzej Duda. Wymieniła podniesienie wieku emerytalnego, podniesienie kwoty wolnej od podatku, program oraz dofinansowania rodzin po 500 zł na każde dziecko.

d3riwh1

Podziel się opinią

Share
d3riwh1
d3riwh1