Trwa ładowanie...

Jacek Czaputowicz złożył dymisję. MSZ bez szefa

Jacek Czaputowicz to kolejny członek rządu Mateusza Morawieckiego, który rezygnuje ze swojej funkcji. Czaputowicz stał na czele polskiego MSZ.

Jacek Czaputowicz złożył dymisję na ręce premiera Mateusza Morawieckiego. MSZ bez szefaJacek Czaputowicz złożył dymisję na ręce premiera Mateusza Morawieckiego. MSZ bez szefaŹródło: PAP, fot: PAP/Radek Pietruszka, Radek Pietruszka
d3ex83p

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz złożył dymisję na ręce premiera Mateusza Morawieckiego. To kolejny po Łukaszu Szumowskim minister rządu Morawieckiego, który zrzekł się pełnienia swojej funkcji.

Jacek Czaputowicz. Spodziewana dymisja szefa MSZ

Czaputowicz już w lipcu informował, że może zrezygnować z funkcji ministra spraw zagranicznych. W jego ocenie Polska znalazła się w dobrym momencie na zmianę szefa swojej dyplomacji. Zaznaczał wówczas również, że nie doświadcza żadnych nacisków ze strony polityków PiS.

Dymisja była zatem spodziewana, jednak zaskoczeniem może być fakt, że doszło do niej tak szybko. Przypomnijmy, że niedawno prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego odbędzie się jesienią.

d3ex83p

Czaputowicz przejął MSZ po Witoldzie Waszczykowskim w 2018 roku, kiedy ten został wybrany do Parlamentu Europejskiego.

Łukasz Szumowski o rezygnacji. Były minister zdradza kulisy decyzji

Jacek Czaputowicz. Kolejna dymisja w rządzie Morawieckiego

Dymisja Czaputowicza nastąpiła dwa dni po rezygnacji z pełnienia urzędu przez Łukasza Szumowskiego. Szumowski o ustąpieniu z funkcji ministra zdrowia poinformował osobiście podczas konferencji prasowej.

W przypadku obu dymisji mówi się o momencie, w jakim ministrowie pozostawiają swoje resorty. Szumowski żegna się z Ministerstwem Zdrowia w momencie dużego wzrostu zakażeń na koronwairusa w Polsce i przed zapowiadaną na jesień falą zachorowań na grypę. Czaputowicz odchodzi z MSZ, gdy za naszą wschodnią granicą - na Białorusi - trwają największe w historii tego kraju protesty przeciwko władzy Aleksandra Łukaszenki.

d3ex83p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ex83p
Więcej tematów