Trwa ładowanie...
ycipk-1rw1cj
ycipk-1rw1cj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Izraelskie śledztwo ws. incydentu na plaży w Beit Lahia

Wyniki śledztwa, prowadzonego w Izraelu
w sprawie incydentu na plaży w Beit Lahia w Strefie
Gazy wskazują, iż powodem śmierci ośmiu osób nie był izraelski
pocisk lecz prawdopodobnie wybuch miny palestyńskiej - ujawniły izraelskie kola wojskowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1rw1cj

W wybuchu na plaży zginęło osiem osób, w tym siedmioro członków jednej rodziny. Wielu ludzi zostało rannych. Wybuch spowodował natychmiastowy wzrost napięć - Hamas, który wygrał styczniowe wybory parlamentarne i utworzył rząd Autonomii Palestyńskiej, zapowiedział akcje odwetowe wobec Izraela, zrywając też trwające od 16 miesięcy zawieszenie broni.

Jak podała izraelska rozgłośnia radiowa, jakkolwiek oficjalny komunikat w sprawie incydentu zostanie przedstawiony przez armię później w ciągu dnia, miarodajne źródła wojskowe poinformowały radio, że "niemal z całą pewnością" można wykluczyć odpowiedzialność Izraela za atak.

Zdaniem prowadzących śledztwo, odłamki wyjęte przez palestyńskich a także izraelskich lekarzy z ciał rannych wskazują jednoznacznie na palestyńską minę a nie izraelski pocisk.

ycipk-1rw1cj

Ostatni izraelski pocisk, jaki został wystrzelony w tym rejonie - w kierunku grupy przygotowującej się do odpalenia rakiety na Izrael - spadł siedem minut przed wybuchem na plaży, w odległości 250 metrów od miejsca późniejszego incydentu. Co więcej - podała izraelska rozgłośnia - tuż po wybuchu na plaży zaobserwowano bojowników Hamasu, pilnie zbierających odłamki pocisku, prawdopodobnie, by nie dopuścić do ujawnienia, że eksplodował ładunek podłożony przez samych Palestyńczyków - ustalono w śledztwie, prowadzonym przez armię izraelską.

Bojówki Hamasu wcześniej zapowiadały, że uczynią wszystko, by udaremnić izraelskim komandosom lądowanie na plaży. Izraelczycy w maju przeprowadzili taką operację, zabijając na miejscu kilku bojowników palestyńskich.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1rw1cj

ycipk-1rw1cj
ycipk-1rw1cj
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów