Trwa ładowanie...

Izraelska armia: zatrzymano szefa palestyńskiego parlamentu

Izraelska armia zatrzymała w nocy z niedzieli na poniedziałek przewodniczącego parlamentu Autonomii Palestyńskiej Aziza Dweika, członka radykalnego Hamasu, w związku ze sprawą uprowadzenia w zeszłym tygodniu trojga nastolatków na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Share
Izraelska armia: zatrzymano szefa palestyńskiego parlamentu
Źródło: PAP/EPA, fot: Abri Sultan
d18yowx

Poinformował o tym rzecznik sił zbrojnych Izraela.

Premier Izraela oskarżył w niedzielę radykalny palestyński ruch Hamas o uprowadzenie trójki nastolatków, którzy w czwartek wieczorem zaginęli na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Hamas, który sprawuje władzę w Strefie Gazy, nie zareagował na razie na te oskarżenia. Rzecznik palestyńskich służb bezpieczeństwa Adnan al-Damiri już wcześniej nazwał oskarżenia o zaangażowanie Palestyńczyków w porwanie "bezsensownymi" i podkreślił, że region, w którym zaginęli nastolatkowie, jest pod całkowitą kontrolą Izraela.

Według mediów chłopcy - dwaj 16-latkowie i 19-latek - zaginęli w czwartek wieczorem, gdy łapali autostop obok Gusz Ecjon, grupy osiedli żydowskich położonych między Betlejem a Hebronem, na południu Zachodniego Brzegu. Trójka nastolatków wracała ze szkół talmudycznych i próbowała dotrzeć do Jerozolimy. Jeden z nastolatków ma obywatelstwo amerykańskie.

d18yowx

Podziel się opinią

Share
d18yowx
d18yowx
Więcej tematów