Trwa ładowanie...
duuwdxe

Izraelscy przedsiębiorcy promują pokój z Palestyńczykami

Grupa przedsiębiorców w Izraelu zakontraktowała znaną agencję reklamową w celu poprowadzenia kampanii na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu z Palestyńczykami, aby zachęcić rząd do podpisania porozumienia pokojowego - informuje dziennik "Haarec".
Share
Izraelscy przedsiębiorcy promują pokój z Palestyńczykami
Źródło: Wikimedia Commons, Fot: Grauesel at wikivoyage shared
duuwdxe

Zgodnie z kontraktem, który opiewa na blisko 300 tys. dolarów, agencja będzie zamieszczać w mediach oraz eksponować na bilbordach wezwania do podpisania porozumienia z Palestyńczykami. Będą skierowane bezpośrednio do izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, którego przedsiębiorcy obarczają główną odpowiedzialnością za brak postępów w rozmowach z Palestyńczykami.

W skład wymienionej grupy biznesmenów wchodzą przedsiębiorcy izraelscy, a także palestyńscy zainteresowani w zwiększeniu izraelsko-palestyńskiej wymiany handlowej.

"Silny kraj podpisuje porozumienie"

duuwdxe

Izraelczycy i Palestyńczycy pod patronatem Waszyngtonu podjęli na nowo w lipcu ub.r. dialog pokojowy, który - jak zakładano - powinien w ciągu dziewięciu miesięcy doprowadzić do zakończenia konfliktu.

Hasła, jakie mają się pojawić w ciągu dziesięciodniowej kampanii reklamowej, to: "Bibi (jak popularnie nazywają Netanjahu), tylko ty to możesz" i "Silny kraj podpisuje porozumienie".

Wśród członków wspomnianej grupy przedsiębiorców są: Gad Propper, prezes największej izraelskiej grupy producentów żywności Osem International/Nestle Israel, szefowa firmy Strauss, Ofra Strauss i właściciel wielkiej sieci supermarketów Rami Levy.

Ostatnio grupa stu największych izraelskich przedsiębiorców zwróciła się do premiera Netanjahu, aby jak najszybciej zawarł porozumienie pokojowe z Palestyńczykami, ponieważ przeciągający się w nieskończoność konflikt naraża na szwank gospodarkę Izraela i zagraża krajowi zagranicznymi sankcjami.

duuwdxe

Podziel się opinią

Share
duuwdxe
duuwdxe
Więcej tematów