Trwa ładowanie...
dprv1oj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Izrael zamyka przejścia graniczne ze Strefą Gazy

Izrael zamknie od niedzieli przejścia graniczne ze Strefą Gazy w reakcji na ostrzał swego terytorium - poinformowały źródła palestyńskie, potwierdzając wcześniejsze doniesienia na ten temat izraelskiego dziennika "Haarec".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przejścia Kerem Szalom i Erez będą zamknięte do odwołania
Przejścia Kerem Szalom i Erez będą zamknięte do odwołania (PAP/EPA, Fot: Atef Safadi)
dprv1oj

Izrael powiadomił władze palestyńskie, że od niedzieli aż do odwołania zamknięte będą przejścia graniczne Kerem Szalom i Erez.

Zamknięcie przejść to reakcja na ostrzelanie w nocy z piątku na sobotę ze Strefy Gazy izraelskiego terytorium. To drugi tego rodzaju incydent po wejściu w życie pod koniec sierpnia zawieszenia broni między Izraelem i palestyńskim Hamasem.

Obie strony zgodziły się na bezterminowy rozejm po trwającej 50 dni konfrontacji zbrojnej, w której zginęło ponad dwa tysiące Palestyńczyków, głównie cywilów. Po stronie Izraela życie straciło 64 żołnierzy i pięciu cywilów.

dprv1oj

Podziel się opinią

Share

dprv1oj

dprv1oj
Więcej tematów