Trwa ładowanie...

Izrael oskarża Iran. "Aktywnie i bezpośrednio sieje terror"

Izrael w nocie do krajów grupy 5+1 (Chiny, Rosja, USA, Francja, W. Brytania i Niemcy), które osiągnęły porozumienie nuklearne z Iranem, pisze, że kraj ten nie powinien umocnić swej pozycji dzięki porozumieniu, ponieważ dokonuje on ataków terrorystycznych.

Share
Izrael oskarża Iran. "Aktywnie i bezpośrednio sieje terror"
Źródło: Iran
d3qq49q

Nota izraelskiego MSZ dotyczy czterech rakiet, które nadleciały z terytorium Syrii i spadły w północnym Izraelu. Oskarża o ich wystrzelenie Iran.

Wspólnota międzynarodowa reprezentowana przez grupę 5+1 nie powinna pozwalać, aby Iran zyskiwał dzięki porozumieniu nuklearnemu szacunek i legitymizację polityczną, podczas gdy "nadal aktywnie i bezpośrednio sieje terror w regionie" - twierdzi nota.

Ataki rakietowe jasno wskazują, według Izraela, "w jaki sposób Iran kontynuuje podminowywanie bezpieczeństwa regionalnego".

d3qq49q

Izraelska armia w wydanym oświadczeniu uznała, że odpowiedzialność za te ataki ponosi palestyński Islamski Dżihad, którego działalność - jak podkreślono - jest finansowana przez Iran.

Dwie rakiety nie wyrządzając szkód spadły w Galilei, a dwie inne na okupowany przez siły izraelskie fragment terytorium syryjskiego na Wzgórzach Golan.

Armia izraelska odpowiedziała czternastoma atakami artyleryjskimi i lotniczymi skierowanymi przeciwko pozycjom syryjskiej armii rządowej - poinformował komunikat wojskowy Tel Awiwu.

Zobacz również: MAEA podpisała z Iranem mapę drogową ws. programu atomowego. Izrael krytykuje

d3qq49q

Podziel się opinią

Share
d3qq49q
d3qq49q
Więcej tematów