Trwa ładowanie...
d3bite7

Izrael krytykuje ONZ za ujawnienie listu Annana


Ariel Szaron (AFP)
Izrael skrytykował we wtorek ONZ za - jego zdaniem - niedyplomatyczne zachowanie. Powodem ostrej reakcji tego kraju było ujawnienie listu sekretarza generalnego ONZ Kofi Annana do premiera Izraela Ariela Szarona.

d3bite7
d3bite7

Sekretarz generalny ONZ określił w nim obecną ofensywę armii izraelskiej na obszarze Autonomii Palestyńskiej mianem regularnej wojny konwencjonalnej. Napisał też o bezprawnych atakach na cywilów, karetki pogotowia i szkoły.

Jeśli Narody Zjednoczone chcą wspierać poszukiwanie pokoju na Bliskim Wschodzie, muszą starać się zdobyć zaufanie obu stron - głosi oświadczenie Stałego Przedstawicielstwa Izraela przy ONZ w Nowym Jorku.

Ujawnienie treści listu zostało określone przez izraelskie przedstawicielstwo jako wysoce niestosowne i przeczące podstawowym zasadom zachowania dyplomatycznego. Izraelscy dyplomaci podkreślili, że list trafił do mediów zanim zapoznał się z nim adresat, czyli premier Szaron.

Biuro Prasowe centrali ONZ poinformowało, że nie będzie dalszych komentarzy w tej sprawie.

W liście do Szarona, wystosowanym 12 marca, Annan zażądał również przeprowadzenia śledztwa w sprawie ostrzeliwania przez żołnierzy izraelskich karetek pogotowia i personelu medycznego, a także niezwłocznego podjęcia działań, które zapobiegną powtórzeniu się takich aktów w przyszłości. (miz)

d3bite7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bite7
Więcej tematów