Trwa ładowanie...

Izrael: 7 osób rannych po ataku w pobliżu żydowskiego osiedla

W niedzielę wieczorem w pobliżu żydowskiego osiedla Ofra na Zachodnim Brzegu Jordanu (część Palestyny administrowana przez Izrael) ostrzelano grupę Izraelczyków. Siedem osób zostało rannych. Stan jednej z nich, 21- letniej kobiety w ciąży, jest krytyczny.
Share
Izrael: 7 osób rannych po ataku w pobliżu żydowskiego osiedla Ofra
Izrael: 7 osób rannych po ataku w pobliżu żydowskiego osiedla OfraŹródło: East News
d24btfv

Według izraelskiej armii grupa Izraelczyków stojących na przystanku autobusowym przy wjeździe do osiedla Ofra została ostrzelana z samochodu przez jadącego nim Palestyńczyka lub Palestyńczyków – podaje PAP.

Przebywający w pobliżu przystanku izraelscy żołnierze odpowiedzieli ogniem w kierunku pojazdu. Siły bezpieczeństwa rozpoczęły pościg za napastnikami. Nie wiadomo jednak czy udało się schwytać podejrzanych.

W wyniku ostrzału rannych zostało siedem osób. Stan jednej z nich, 21- letniej kobiety w ciąży, jest krytyczny. Wszyscy ranni trafili do szpitala w Jerozolimie.

d24btfv

Zachodni Brzeg Jordanu jest częścią Autonomii Palestyńskiej administrowaną przez Izrael. W 2005 r. 90% ludności Palestyny stanowili Arabowie. Na tych obszarach obecnie trwają zamieszki i walki między nieregularnymi (często uznawanymi za terrorystyczne) organizacjami palestyńskimi, a armią izraelską.

d24btfv

Podziel się opinią

Share
d24btfv
d24btfv
Więcej tematów