Trwa ładowanie...
isis

ISIS przyznało się do zamachu w Londynie

Jak podała agencja Amak, terroryści z tzw. Państwa Islamskiego oświadczyli, że stoją za zamachem na moście Westminsterskim, w którym zginęły 4 osoby a 29 zostało rannych.

Share
ISIS przyznało się do zamachu w Londynie
Źródło: Telepolis
d3sq69v

W komunikacie propagandowej agencji dżihadystów Amak napisano, że zamachowiec był żołnierzem Państwa Islamskiego. Jak donosi agencja, zamach był skierowany przeciwko obywatelom państw międzynarodowej koalicji walczącej z ISIS na terytorium Syrii i Iraku.

Jest to pierwszy zamach na terytorium Wielkiej Brytanii, do którego przyznało się Państwo Islamskie.

d3sq69v

Policja brytyjska na briefingu w czwartek poinformowała, że w środowym ataku terrorystycznym w pobliżu parlamentu w Londynie zginęły cztery osoby, 29 osób jest rannych, w tym 7 w stanie krytycznym. Po wydarzeniach w pobliżu parlamentu zatrzymano 7 osób.

Wśród rannych jest Polak, ale na razie nie wiadomo, w jakim jest stanie.. W zamachu ucierpiały osoby z 11 państw - 12 Brytyjczyków, 3 Francuzów (licealiści, którzy byli na szkolnej wycieczce), 2 Rumunów, 4 Koreańczyków z Korei Południowej, po jednej osobie z Niemiec, Irlandii, Chin, Włoch, USA i dwie osoby z Grecji.

Zamachowiec urodził się w Wielkiej Brytanii

Premier Theresa May powiedziała w czwartek, że zamachowiec urodził się w Wielkiej Brytanii. Policja zna jego tożsamość, ale jej nie ujawniono opinii publicznej. Theresa May poinformowała, że kontrwywiad MI5 prowadził śledztwo w sprawie ekstremistycznych powiązań tego mężczyzny, ale został on wtedy uznany za "marginalną postać". Służby nie miały żadnych informacji wywiadowczych, dotyczących jego zamiarów, ani planów zamachu.

Według policji, zamachowiec działał sam i nie ma powodów sądzić, że planowane są w "najbliższym czasie" następne ataki.

d3sq69v

Podziel się opinią

Share
d3sq69v
d3sq69v
Więcej tematów