Trwa ładowanie...
d3wmm2i

Iran zaprezentował nowy myśliwiec – Kowsar. Przestraszy USA?

Iran zaprezentował prezydentowi nowy model samolotu. Hasan Rowhani wierzy, że Stany boją się potęgi Iranu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iran zaprezentował nowy myśliwiec – Kowsar. Konstrukcja dziwnie znajoma
Iran zaprezentował nowy myśliwiec – Kowsar. Konstrukcja dziwnie znajoma (Youtube.com)
d3wmm2i

Iran zaprezentował we wtorek najnowszy model myśliwca o nazwie Kosar. Irańskiej produkcji maszyna została pokazana w obecności prezydenta Hasana Rowhaniego w momencie, kiedy obserwujemy wzrost napięcia w relacjach tego państwa ze Stanami Zjednoczonymi. Specjaliście podważają jednak bojowy potencjał samolotu. Maszyna przypomina amerykańskie myśliwce z… lat 60-tych. Prezentacja myśliwca Kowsar odbyła się na dzień przed Narodowym Dniem Przemysłu Obronnego w Iranie.

Iran - nowy myśliwiec Kowsar

W obecności prezydenta Hasana Rohwaniego maszyna została zaprezentowana zarówno na płycie lotniska, jak i w locie. Zapewniono, że jest w stu procentach krajowej produkcji. Myśliwiec został stworzony do przenoszenia różnego rodzaju uzbrojenia, które jest niezbędne do zapewnienia wsparcia powietrznego.

d3wmm2i

Hasan Rohwani przekonany o potędze Iranu

W swoim wystąpieniu Hasan Rowhani stwierdził, że czynnikiem powstrzymującym Waszyngton od ataku na Iran jest właśnie… potencjał militarny drugiego państwa. Prezydent jest zdania, że Amerykanie obawiają się potęgi militarnej Iranu. Polityk dodał również, że za prezydentury Donalda Trumpa USA zaczyna izolować się przez własnych sojuszników. Rowhani uważa, że Iran powinien przygotować się do walki przeciwko wielkim mocarstwom, które jego zdaniem chcąc zawładnąć terytorium Iranu, w tym jego surowcami.

Iran się zbroi

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach Iran zaprezentował już kilka nowych modeli myśliwców. Nie podano jedna informacji odnośnie tego, czy maszyny faktycznie weszły do użytku i produkcji na większą skalę Wiadomo, iż ze względu na międzynarodowe sankcje nakładane od rewolucji islamskiej (17979 rok), „nowe” irańskie maszyny w rzeczywistości stanowią jedynie modyfikację starych konstrukcji.

d3wmm2i

Podziel się opinią

Share

d3wmm2i

d3wmm2i
Więcej tematów