WP

Iran: zamach na posterunku policji w mieście Czabahar. Trzy osoby nie żyją

Iran – zamach z użyciem bomby umieszczonej w samochodzie zabił dwie osoby. Do ataku doszło podczas próby wdarcia się zamachowców na komisariat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iran - zamach w mieście portowym Czabahar. Trzy osoby nie żyją.
Iran - zamach w mieście portowym Czabahar. Trzy osoby nie żyją. (East News, Fot: STR)
WP

Iran – samochód wybuchł przed posterunkiem policji

Zamach w portowym mieście Czabahar (Iran) zakończył się tragicznie dla dwóch policjantów. Jak informują lokalne media dwaj funkcjonariusze zginęli na miejscu na skutek obrażeń odniesionych podczas wybuchu auta. Śmierć poniosła również jeszcze jedna osoba, a kolejne 24 zostały ranne. Wybuch był na tyle silny, że z wielu okien w pobliżu miejsca eksplozji wypadły szyby.

Zamachowcy próbowali wedrzeć się w głąb budynku, jednak zostali zatrzymani przez strażników. Wówczas zdecydowali się na odpalenie ładunków wybuchowych znajdujących się wewnątrz auta. Na razie nie wiadomo kto stał za zamachem, ani jaki był jego motyw.

WP

Obecnie pod uwagę brane są dwa scenariusze dotyczące ataku na posterunek policji. Pierwszy z nich zakłada zamach terrorystyczny. Drugi mówi o ataku zamachowca samobójcy.

Iran – Czabahar ważnym ośrodkiem handlowym

Czabahar znajduje się zaledwie 100 km od granicy dzielącej Iran i Pakistan. Mieszkańcami tego miasta są głównie Sunnici i Beludżowie. Dla Iranu jest to bardzo ważne i strategiczne miejsce. Dzięki portowi ulokowanemu w Czabahar mogą bez trudu drogą morską towary oraz surowce energetyczne z Indiami pomijając przy tym Pakistan.

Polub WP Wiadomości
WP
WP