Trwa ładowanie...
iran
05-08-2016 19:47

Iran zakazał gry Pokemon Go

• Pokemon Go zakazany w Iranie - informuje BBC
• Decyzję podjęła Wysoka Rada ds. Przestrzeni Wirtualnej
• Władze powołują się na "względy bezpieczeństwa"

Share
Iran zakazał gry Pokemon GoŹródło: PAP/EPA, fot: MAJA HITIJ
d1svb8n

Pokemon Go to gra polegająca na poszukiwaniu i chwytaniu wirtualnych stworów dzięki aplikacji na smartfonie. Decyzję o zakazaniu tej rozrywki podjęła oficjalna irańska instytucja, nadzorująca działalność internetową.

Według BBC Iran idzie w ślady innych krajów wyrażających zaniepokojenie w związku z zagrożeniami dla bezpieczeństwa, stwarzanymi przez grę, ale jest pierwszym, w którym będzie ona nielegalna. Doniesienia z ubiegłego miesiąca mówiły, że irańskie władze przed wydaniem zakazu chciały sprawdzić, do jakiego stopnia twórcy gry są skłonni z nimi współpracować.

Kilka dni temu izraelska armia poinformowała, że zakazuje żołnierzom gry w Pokemon Go w obawie, że może doprowadzić to do wycieku newralgicznych informacji, m.in. usytuowania obiektów wojskowych.

d1svb8n

Indonezja zakazała z kolei policjantom polowania na pokemony w czasie służby, a jeden z francuskich graczy został w ubiegłym miesiącu zatrzymany, gdy za pokemonem wszedł na teren bazy wojskowej.

Wpływowy saudyjski duchowny ogłosił natomiast, że do Pokemon Go stosuje się wydana 16 lat temu fatwa zakazująca karcianej wersji tej gry. Uzasadniono, że chodzi o "zakazane wizerunki" i naruszenie obowiązującego w islamie zakazu hazardu.

d1svb8n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1svb8n
d1svb8n
Więcej tematów