Trwa ładowanie...
iran

Iran zakazał gry Pokemon Go

• Pokemon Go zakazany w Iranie - informuje BBC
• Decyzję podjęła Wysoka Rada ds. Przestrzeni Wirtualnej
• Władze powołują się na "względy bezpieczeństwa"

Share
Iran zakazał gry Pokemon Go
Źródło: PAP/EPA, Fot: MAJA HITIJ
d30ryy2

Pokemon Go to gra polegająca na poszukiwaniu i chwytaniu wirtualnych stworów dzięki aplikacji na smartfonie. Decyzję o zakazaniu tej rozrywki podjęła oficjalna irańska instytucja, nadzorująca działalność internetową.

Według BBC Iran idzie w ślady innych krajów wyrażających zaniepokojenie w związku z zagrożeniami dla bezpieczeństwa, stwarzanymi przez grę, ale jest pierwszym, w którym będzie ona nielegalna. Doniesienia z ubiegłego miesiąca mówiły, że irańskie władze przed wydaniem zakazu chciały sprawdzić, do jakiego stopnia twórcy gry są skłonni z nimi współpracować.

d30ryy2

Kilka dni temu izraelska armia poinformowała, że zakazuje żołnierzom gry w Pokemon Go w obawie, że może doprowadzić to do wycieku newralgicznych informacji, m.in. usytuowania obiektów wojskowych.

Indonezja zakazała z kolei policjantom polowania na pokemony w czasie służby, a jeden z francuskich graczy został w ubiegłym miesiącu zatrzymany, gdy za pokemonem wszedł na teren bazy wojskowej.

Wpływowy saudyjski duchowny ogłosił natomiast, że do Pokemon Go stosuje się wydana 16 lat temu fatwa zakazująca karcianej wersji tej gry. Uzasadniono, że chodzi o "zakazane wizerunki" i naruszenie obowiązującego w islamie zakazu hazardu.

d30ryy2

Podziel się opinią

Share
d30ryy2
d30ryy2
Więcej tematów