Trwa ładowanie...

Iran wzywa Palestyńczyków do powstania przeciw Izraelowi

Najwyższy przywódca duchowy Iranu ajatollah Ali Chamenei wezwał Palestyńczyków, aby wzniecili powstanie przeciwko Izraelowi. Wg Chameneia rząd państwa żydowskiego to "nowotwór", z którym Palestyńczycy muszą się ścierać aż do chwili wyzwolenia.

Share
Iran wzywa Palestyńczyków do powstania przeciw IzraelowiŹródło: Iran
d1kl02i

- Za pozwoleniem Allaha ta intifada wybuchnie w bardzo ważnym momencie historii walk i przyniesie kolejną porażkę dla reżimu uzurpatorów - podkreślał irański przywódca duchowy. Nie wspomniał jednak o ewentualnym ataku wojskowym Teheranu na Izrael.

Według Chameneia rząd państwa żydowskiego ponosi pełną odpowiedzialność za "obecną katastrofę".

- Palestyńska intifada błyskawicznie się rozwija i może osiągnąć swe cele aż do całkowitego oswobodzenia Palestyny - dodał.

d1kl02i

Izrael: Iran jest najważniejszym sponsorem światowego terroryzmu

Tymczasem w zeszły weekend minister obrony Izraela Awigdor Lieberman uznał, że głównym problemem Bliskiego Wschodu nie jest konflikt między Izraelem a Palestyńczykami, lecz Iran, który "destabilizuje sąsiednie kraje, szmuglując do nich broń i pieniądze".

Iran jest "najważniejszym sponsorem światowego terroryzmu" - powiedział Lieberman. Oskarżył też Teheran o kontynuowanie nuklearnych ambicji.

Izrael krytykuje też umowę nuklearną światowych mocarstw z Iranem z lipca 2015 roku. Porozumienie ma na celu ograniczenie programu nuklearnego Iranu i przewiduje, że Teheran zrezygnuje z dążenia do uzyskania broni nuklearnej w zamian za stopniowe znoszenie nałożonych na niego sankcji.

d1kl02i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kl02i
d1kl02i
Więcej tematów