Trwa ładowanie...
d5j48go

Iran wzywa Palestyńczyków do powstania przeciw Izraelowi

Najwyższy przywódca duchowy Iranu ajatollah Ali Chamenei wezwał Palestyńczyków, aby wzniecili powstanie przeciwko Izraelowi. Wg Chameneia rząd państwa żydowskiego to "nowotwór", z którym Palestyńczycy muszą się ścierać aż do chwili wyzwolenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iran wzywa Palestyńczyków do powstania przeciw Izraelowi
(Iran)
d5j48go

- Za pozwoleniem Allaha ta intifada wybuchnie w bardzo ważnym momencie historii walk i przyniesie kolejną porażkę dla reżimu uzurpatorów - podkreślał irański przywódca duchowy. Nie wspomniał jednak o ewentualnym ataku wojskowym Teheranu na Izrael.

Według Chameneia rząd państwa żydowskiego ponosi pełną odpowiedzialność za "obecną katastrofę".

- Palestyńska intifada błyskawicznie się rozwija i może osiągnąć swe cele aż do całkowitego oswobodzenia Palestyny - dodał.

d5j48go

Izrael: Iran jest najważniejszym sponsorem światowego terroryzmu

Tymczasem w zeszły weekend minister obrony Izraela Awigdor Lieberman uznał, że głównym problemem Bliskiego Wschodu nie jest konflikt między Izraelem a Palestyńczykami, lecz Iran, który "destabilizuje sąsiednie kraje, szmuglując do nich broń i pieniądze".

Iran jest "najważniejszym sponsorem światowego terroryzmu" - powiedział Lieberman. Oskarżył też Teheran o kontynuowanie nuklearnych ambicji.

Izrael krytykuje też umowę nuklearną światowych mocarstw z Iranem z lipca 2015 roku. Porozumienie ma na celu ograniczenie programu nuklearnego Iranu i przewiduje, że Teheran zrezygnuje z dążenia do uzyskania broni nuklearnej w zamian za stopniowe znoszenie nałożonych na niego sankcji.

d5j48go

Podziel się opinią

Share
d5j48go
d5j48go
Więcej tematów