Trwa ładowanie...
d2usmli

Iran utrzymuje zakaz wjazdu dla obywateli USA

Iran w odpowiedzi na dekret Donalda Trumpa wydał zakazał wjazdu do kraju obywatelom USA. Prezydent USA w poniedziałek wydał nowy, łagodniejszy dekret zabraniający wjazdu do Stanów Zjednoczonych obywatelom wybranych państw muzułmańskich. Jednak ostatnie ustępstwa ze strony USA nie zadowalają władz kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump
Donald Trump (AFP)
d2usmli

Złagodzony dekret Donalda Trumpa nie obejmuje osób, które mają już wizy i zielone karty. Dotyczy to też osób, z krajów objętych zakazem wjazdu. Z listy państw zniknął Irak, ale obywatele sześciu innych państw, nadal nie mogą wjechać do USA. Wśród nich jest Iran.

Mimo łagodniejszych przepisów władze Iranu podtrzymują zakaz wjazdu do kraju dla obywateli USA. Władze oświadczyły we wtorek, że działania odwetowe będą nadal stosowane, a decyzje Donalda Trumpa są niezadowalające.

Władze Iranu twierdzą, że decyzja podjęta przez prezydenta USA jest nielegalna, nielogiczna i sprzeczna z zasadami prawa międzynarodowego. Dlatego po pierwszym dekrecie amerykańskiego prezydenta irańskie MSZ zapowiedziało kroki odwetowe. Ostatecznie zostały one wprowadzone w życie i będą tak długo obowiązywały, jak długo USA będzie zakazywać wjazdu na swoje terytorium obywatelom Iranu.

d2usmli

Podziel się opinią

Share

d2usmli

d2usmli
Więcej tematów