Trwa ładowanie...
d3sxbtp

Iran: konferencja uwolnionych marynarzy to propaganda

Iran skrytykował konferencję prasową uwolnionych przez władze w Teheranie członków załogi brytyjskiej fregaty "Cornwall", twierdząc, że było to zainscenizowane widowisko propagandowe.

Share
d3sxbtp

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/gid,8808573,kat,32834,galeriazdjecie.html )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/gid,8808573,kat,32834,galeriazdjecie.html )
Iran uwolnił 15 brytyjskich marynarzy

W trakcie konferencji brytyjscy wojskowi oświadczyli, że zostali pojmani na wodach terytorialnych Iraku, a w trakcie pobytu w Iranie trzymano ich w izolacji i grożono wieloletnim więzieniem.

d3sxbtp

"Tego rodzaju zainscenizowane posunięcia nie mogą ukryć błędu brytyjskiego personelu wojskowego, który nielegalnie wtargnął na terytorium Iranu. Taka teatralna propaganda nie może usprawiedliwić błędu żołnierzy" - głosi oświadczenie irańskiego MSZ, przesłane agencji Reutera.

15 brytyjskich marynarzy i żołnierzy piechoty morskiej zostało pojmanych przez irańską Gwardię Republikańską 23 marca. Uwolniono ich w ubiegłą środę, a w czwartek powrócili do kraju.

"Ubolewamy, że Wielka Brytania nie posiada żadnej wiedzy na temat kultury islamskiej i cywilizacji irańskiej, by zrozumieć powody, dla których Iran ułaskawił brytyjskich żołnierzy" - zaznacza komunikat MSZ.

Relacje Brytyjczyków o surowym traktowaniu podczas pobytu w Iranie ostro kontrastują z wcześniej opublikowanymi materiałami telewizji irackiej, na których widać ich uśmiechających się. Jak oświadczyli w piątek, była to manipulacja irańskich mediów.

d3sxbtp

Podziel się opinią

Share
d3sxbtp
d3sxbtp
Więcej tematów