Trwa ładowanie...
d1lmyjf

Iran: chcemy rozmawiać z Zachodem

Iran zadeklarował gotowość podjęcia negocjacji z Zachodem na temat
swego kontrowersyjnego programu nuklearnego na podstawie wzajemnego poszanowania i bez warunków wstępnych - poinformowała państwowa telewizja irańska.

Share
d1lmyjf

- Rozmowy bez warunków wstępnych są istotą stanowiska Iranu w sprawie negocjacji na tematy nuklearne - powiedział cytowany przez telewizję przedstawiciel Teheranu w Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Ali Asghar Soltanieh.

Jak dodała telewizja, Soltanieh ogłosił gotowość Iranu do udziału we wszelkich negocjacjach z Zachodem na zasadzie wzajemnego poszanowania.

Przedstawiciele irańskich władz składali podobne deklaracje już w przeszłości. Wydawało się jednak, że wewnętrzne niepokoje po lipcowych wyborach prezydenckich, kwestionowanych przez opozycję jako nieuczciwe, osłabiły szanse na podtrzymanie nuklearnego dialogu.

Państwa zachodnie na czele ze Stanami Zjednoczonymi podejrzewają Iran o potajemne prowadzenie prac nad zbudowaniem broni jądrowej. Teheran twierdzi, że jego program nuklearny służy wyłącznie uzyskaniu paliwa dla elektrowni atomowych.

d1lmyjf

Podziel się opinią

Share
d1lmyjf
d1lmyjf
Więcej tematów