Trwa ładowanie...

Inwazja latających mrówek w Polsce. "Co za obrzydliwa plaga?"

Mieszkańcy wielu miast w Polsce od początku wakacji muszą się mierzyć z plagą latających mrówek. Skarżą się, że owady są wszędzie. Można je spotkać w domu, pojawiają się na balkonach i w ogrodach. Jak z nimi walczyć?

Share
Inwazja latających mrówek w Polsce. "Co za obrzydliwa plaga?"
Źródło: East News
d178r35

We Wrocławiu i Poznaniu mieszkańcom dokuczają latające mrówki. Skarżą się, że ciężko odpocząć na powietrzu, pełno ich nawet na balkonach. “Co to za obrzydliwa plaga latających mrówek?” - pyta w "Głosie Wielkopolskim" mieszkanka poznańskich Jeżyc.

Okazuje się, że te mrówki to mrówki hurtnice. Na przełomie czerwca i lipca trwa rójka i mrówki wylatują z podziemnych gniazd przygotowując się do lotu godowego. Po zapłodnieniu samice szukają miejsc gniazdowania i w ten sposób trafiają do naszych mieszkań i domów.

Ludzie skarżą się, że czasem ciężko przejść chodnikiem, tak są uciążliwe. Mrówki te jednak nie są jadowite. "Niby nie kąsają, ale jest ich tak dużo, że trudno się przez te roje przedrzeć" - mówią mieszkańcy Chorzowa w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

d178r35

Jak się pozbyć latających mrówek?

Najlepiej użyć specjalnych preparatów, które można kupić w sklepie. Można też używać domowych sposobów - rozsypać sól, nałożyć miód na talerz (mrówki uwielbiają słodkie rzeczy i utopią się w miodzie) lub wysmarować octem obszar wędrówek nieproszonych gości - czytamy w "Gazecie Wrocławskiej".

Tego typu zapobiegawcze działania powinny zadziałać na każdy rodzaj mrówki występującej w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d178r35

Podziel się opinią

Share
d178r35
d178r35
Więcej tematów