Trwa ładowanie...
d25yat2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Internetowa zbiórka na nowe auto dla poszkodowanego w protestach w Brukseli

Właściciel peugeota zdewastowanego przez tłum protestujący w czwartek przeciw oszczędnościowej polityce nowego rządu w Brukseli dzień później dostał pieniądze na kupno nowego auta. Zbiórką funduszy w internecie zajął się świadek zniszczenia samochodu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protesty w Brukseli
Protesty w Brukseli (PAP/EPA, Fot: Julien Warnand)
d25yat2

Peugeot 106 należący do elektryka Abdeslama Gharrafiego na jego oczach został przewrócony na dach i podpalony, ale właściciel nie odważył się interweniować. - Ludzie, którzy posuwają się do takich czynów, są zdolni do wszystkiego. Bałem się, że to rasiści - powiedział mężczyzna portalowi "La Libre".

Historia znalazła jednak pozytywny finał, który według "La Libre" stał się "pięknym przykładem obywatelskiej solidarności".

Niejaki Bruno Dillen na portalu zajmującym się finansowaniem społecznościowym (crowdfundingiem) rozpoczął zbiórkę pieniędzy na nowy samochód dla Gharrafiego. "Zbierzmy dość pieniędzy, by Abdeslam i jego rodzina mogli nadal jako ciężko pracujący Belgowie przyczyniać się do rozwoju naszego społeczeństwa. Bez względu na poglądy na politykę czy kwestie społeczne nie możemy pozwolić, by pojedyncze osoby niszczyły życie innych i przyczyniały się do dalszej polaryzacji społeczeństwa" - głosił apel na stronie.

d25yat2

Pomysłodawca zbiórki jako cel całej akcji wyznaczył zebranie 2000 euro, jednak wystarczyło zaledwie kilka godzin, by na wskazane konto wpłynęło ponad 12 tys. euro od ok. 800 darczyńców.

W czwartek ulicami Brukseli przeszło co najmniej sto tysięcy ludzi demonstrujących przeciw planom oszczędnościowym nowego rządu Charlesa Michela. Plany te obejmują m.in. podniesienie wieku emerytalnego z 65 do 67 lat (od 2030 roku) i zniesienie corocznej indeksacji płac i świadczeń (od 2015 r.), co - jak wskazywali protestujący - zwiększy koszty utrzymania.

d25yat2

Podziel się opinią

Share

d25yat2

d25yat2
Więcej tematów