Trwa ładowanie...
08-02-2008 00:10

Internet na wsi dzięki Centrum Kształcenia na Odległość

Mieszkańcy wsi mogli się jeszcze parę lat temu czuć poszkodowani, bo to przecież w miastach wcześniej można było korzystać z Internetu. Teraz jednak szybko nadrabiają zaległości. Ci, którzy nie mają Internetu w domu mogą korzystać z niego np. w Centrach Kształcenia na Odległość - opisuje "Dziennik Zachodni".

Internet na wsi dzięki Centrum Kształcenia na OdległośćŹródło: AFP
drpo70m
drpo70m

Projekt "Centra kształcenia na odległość na wsiach" jest dofinansowywany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich. Konkurs na jego realizację ogłosiło Ministerstwo Edukacji.

Dzięki temu w kraju ma powstać sieć 379 współpracujących ze sobą pracowni. Zakłada się, iż będą się mieściły wyłącznie na wsiach. Mają się przyczynić do zmniejszenia dysproporcji pomiędzy wsią a miastem. Na terenie województwa śląskiego powstawanie centrów koordynuje bytomskie Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Jesteśmy teraz na etapie wyposażania centrów w sprzęt. Właściwie wszystkie w województwie powinny ruszyć dosłownie na dniach - zapewnia Ryszard Kłak, wicedyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu. Z tego samego unijnego źródła są finansowane też tzw. wioski internetowe. Pierwszą w Polsce otwarto w grudniu ubiegłego roku we wsi Grabowa w gminie Łazy.

Aby uczestnicy kursów nie pogubili się w gąszczu informacji i w razie wątpliwości mogli zasięgnąć pomocy konsultantów z danej dziedziny, powstała specjalna platforma edukacyjna. Dzięki niej możliwa jest rozmowa z wykładowcą on-line. Osoby, do których mogą się zwrócić kursanci to między innymi nauczyciele, specjalizujący się w konkretnej dziedzinie. (PAP)

drpo70m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drpo70m
Więcej tematów