Trwa ładowanie...

Internauta ukarany przez sąd za wpis na portalu. Groził Niemcom śmiercią

Sąd Okręgowy w Opolu ukarał Tomasza D. za groźby na portalu społecznościowym pod adresem Niemców żyjących w Polsce. Zdaniem sądu obraźliwe słowa zasługują na potępienie i karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz dodatkowo sąd nałożył 2 tys. złotych grzywny.

Internauta ukarany przez sąd za wpis na portalu. Groził Niemcom śmierciąŹródło: Pixabay.com
d3ejce4

33-latek na swoim profilu społecznościowym opublikował w czerwcu br. po meczu ME w piłce nożnej Polska-Niemcy zdjęcie kibicujących Niemców z komentarzem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż w komentarzu do zdjęci mężczyzna groził pozbawieniem życia członkom mniejszości niemieckiej żyjącym w Polsce.

"Jak bym miał karabin to bym was k... zniemczone powystrzelał" - napisał Tomasz D. Potem dopisał jeszcze kolejny komentarz, że już "wyciąga swojego walthera i będzie n... kulkami na łbach".

Słowa te zbulwersowały Przewodniczącego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim Tomasza Bartka, który zawiadomił o możliwości popełnienia przestępstwa prokuraturę.

d3ejce4

Zdaniem śledczych groźby miały charakter bezprawny i były nawoływaniem do nienawiści na tle różnić narodowościowych/ Polskie prawo ma na to odpowiedni paragraf, który przewiduje karę od 3 miesięcy aż do pięciu lat pozbawienia wolności.

Są wymierzył mu karę 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania na okres próby lat 2, zobowiązując go przez ten czas do informowania kuratora raz w miesiącu o przebiegu okresu próby. Dodatkowo oskarżony musi zapłacić karę grzywny wynoszą 200 stawek dziennych, każda po 10 złotych oraz koszty postępowania.

d3ejce4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ejce4
Więcej tematów