Trwa ładowanie...

Internauta skazany. Chciał "zniszczyć" Merkel

Groźny incydent w Niemczech. Mieszkaniec Berlina został skazany za podżeganie przeciwko kanclerz Merkel. Internauta w sieci nawoływał do jej "zniszczenia".

Share
Internauta skazany. Chciał "zniszczyć" Merkel
Internauta skazany. Chciał "zniszczyć" MerkelŹródło: PAP, fot: PAP/EPA/Adam Berry / POOL
d2w2kmi

Na osiem miesięcy kary sąd w Niemczech skazał mieszkańca Berlina, który na Facebooku podżegał przeciwko kanclerz Angeli Merkel.

Niemcy. Internauta skazany. Chciał "zniszczyć" Merkel

Decyzja zapadła w czwartek 27 maja. Jak poinformował sąd rejonowy Berlin-Tiergarten, "40-letni ogrodnik z Berlina jest winny "publicznego podżegania do przestępstw, zakłócania spokoju publicznego groźbami przestępstw, a także podżegania do nienawiści".

Do podżegania dochodziło na zamkniętej grupie na Facebooku w czerwcu 2020 roku. Oprócz 40-letniego mieszkańca Niemiec znajdowało się tam także 5000 innych internautów. Mężczyzna żądał na grupie "zniszczenia kanclerz Merkel, a także osób ubiegających się o azyl i imigrantów".

Posłowie KO w PiS? Wiceminister mówi o kilku osobach

Niemiec przed sądem przyznał się do zarzucanych mu czynów. Jak tłumaczył, w czasie, gdy udzielał się na forum na Facebooku, był "bardzo zdenerwowany" z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

d2w2kmi

Niemcy. Internauta chciał "zniszczyć" Merkel. "Nie mógł chodzić do pracy"

Jak dodał 40-latek, najgorsze było dla niego zamknięcie, które spowodowane było wprowadzonym lockdownem. - Przez długi czas nie pozwalano mi chodzić do pracy i nie wolno mi było już spotykać się z przyjaciółmi - mówił Niemiec.

Według opinii biegłych sądowych skazany internauta cierpi na zaburzenia autystyczne, a lockdown spowodował przerwanie jego terapii w specjalistycznej klinice.

Okazało się także, że 40-letni ogrodnik ukojenia zaczął szukać w alkoholu. - Nie wiedziałem już, co jest złe, a co słuszne - tłumaczył mężczyzna. Jak zaznaczył, żałuje on swoich czynów.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2w2kmi

Podziel się opinią

Share
d2w2kmi
d2w2kmi
Więcej tematów