Trwa ładowanie...
d4k116w

Internauci o nowej ordynacji wyborczej


(inf. własna)

d4k116w
d4k116w

11 kwietnia Sejm uchwalił nową ordynację wyborczą. Ustawa znajduje się teraz u prezydenta, który ma 21 dni na podjęcie decyzji czy ją podpisze. W środę w wywiadzie dla radia RMF FM, Aleksander Kwaśniewski powiedział, że prawdopodobnie zawetuje ustawę, choć nie jest to jeszcze przesądzone. Nowa ustawa zmienia zasady finansowania partii - miałyby być one finansowane głównie z budżetu państwa - oraz zmienia zasady przeliczania głosów na mandaty według metody promującej małe i średnie ugrupowania.

Wirtualna Polska zapytała Internautów, czy prezydent powinien zawetować nową ordynację wyborczą. 58% ankietowanych uważa, że tak. Przeciwnicy weta to 32%. Tylko 10% nie miało zdania w tej sprawie.

Przeciwnik nowej ordynacji, podpisujący się %def% napisał: _ obecna metoda przeliczania głosów sprawdziła się w naszej "demokracji" kilkakrotnie. Kiedy AWS była dużą partią, wszystko było w porządku. Oni już nawet nie próbują kryć swojej zachłanności. Cogito dodał, że _AWS nie przeszkadzała ordynacja dokąd była to duża partia. Teraz, kiedy już są partią "kanapową", chcą załapać jak najwięcej. Zgodnie z zasadą "TKM".

Przeciwnego zdania jest Piotr Yoho. Według niego, _ nowa ustawa jest uczciwsza i szanuje podstawowe założenia demokracji. Zdaniem Jacke, jeśli prezydent nie podpisze ordynacji to pokaże, że _przedkłada ochronę interesów politycznych jego partii, nad praworządność.

Niektórzy z Internautów wyrazili opinię, że nie można pod koniec kadencji Sejmu tworzyć "swojej" nowej ordynacji. Internauta podpisany polityk zwrócił uwagę, że przecież nie na tym polega demokracja. (mk)

d4k116w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k116w
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj