Trwa ładowanie...
d2xbjbv

Inicjatory - Poznań nagrodzi najlepsze pozarządowe i oddolne działania na rzecz miasta i mieszkańców

• W tym roku po raz pierwszy w Poznaniu odbywa się konkurs Inicjatory
• Jego celem jest nagrodzenie działań zrealizowanych przez organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i inicjatywy lokalne
• Nagrody zostaną rozdane w pięciu kategoriach: zdrowie, sport, środowisko, edukacja i kultura
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Inicjatory - Poznań nagrodzi najlepsze pozarządowe i oddolne działania na rzecz miasta i mieszkańców
(Urząd Miasta Poznania)
d2xbjbv

Poznań od dłuższego czasu zacieśnia współpracę z organizacjami pozarządowymi. W 2016 r. na realizację różnych swoich działań otrzymają one w sumie ok. 67 mln zł. Dla miasta to sposób na wzbogacenie swojej oferty rekreacyjnej, edukacyjnej, sportowej czy kulturalnej o nowe inicjatywy, często dość niestandardowe.

- W tym roku chcemy po raz pierwszy zorganizować konkurs na najlepsze poznańskie inicjatywy pozarządowe - mówi Jędrzej Solarski, wiceprezydent Poznania. - W sumie chcemy wręczyć nagrody w pięciu kategoriach: zdrowie, sport, środowisko, edukacja i kultura - dodaje.

Te najlepsze wybierze kapituła konkursowa z grona wszystkich inicjatyw, które może zgłosić każdy mieszkaniec. Oprócz tego odbędzie się głosowanie na najpopularniejszą inicjatywę. Zwycięzcy INICJATORÓW, bo tak nazywa się konkurs, otrzymają dyplomy i statuetki.

d2xbjbv

- Nie będzie nagród pieniężnych, bowiem uznaliśmy, że sama nagroda to już jest dla każdej organizacji prestiż i szansa nagłośnienia swojej działalności - mówi Solarski.

Zgłaszać można wszelkie inicjatywy oddolne, nie tylko te przeprowadzone przez organizacje pozarządowe, ale również przez grupy nieformalne. Ważne tylko, aby były przeprowadzone w całości lub przynajmniej po części w 2015 r.

Miasto czeka na zgłoszenia do 13 maja. Wręczenie nagród odbędzie się 15 czerwca podczas uroczystej gali w Teatrze Muzycznym.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

d2xbjbv

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Podziel się opinią

Share

d2xbjbv

d2xbjbv
d2xbjbv
Więcej tematów