Trwa ładowanie...
di7v9x2

Informacyjna drużyna PEKA będzie pomagać pasażerom w tramwajach

Osoby zatrudnione do udzielania informacji na temat systemu PEKA od wtorku można spotkać także w poznańskich tramwajach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Informacyjna drużyna PEKA będzie pomagać pasażerom w tramwajach
(WP.PL, Fot: Zenon Kubiak)
di7v9x2

Osoby w charakterystycznych koszulkach z logotypem PEKA oraz hasłem "Zapytaj mnie o system PEKA" do tej pory można było spotkać w punktach obsługi klienta ZTM. Ich obecność okazała się sporym ułatwieniem dla pasażerów, którzy chcąc uzyskać informacje na temat nowej taryfy komunikacji miejskiej, nie musieli stać i zajmować miejsce w kolejce do kasy, tylko wszystkiego dowiadywali się właśnie od członków "drużyny PEKA".

- Na początek wybraliśmy linie tramwajowe numer: 14 (rotacyjnie z 8), 10, 13 i 16 - wyjaśniają przedstawiciele ZTM. - Ich trasy przebiegają z południa na północ oraz ze wschodu na zachód. Wybór nie był przypadkowy - dzięki temu drużyna będzie miała szansę pomóc wielu pasażerom z różnych części miasta. Później, sukcesywnie, będą brane pod uwagę inne linie autobusowe oraz tramwajowe - dodają.

Jak wyliczył Zarząd Transportu Miejskiego, każdego dnia informatorzy odpowiadali na 2500 pytań, co w skali miesiąca daje aż 70 tys. udzielonych informacji. Najczęściej wątpliwości pasażerów dotyczyły nowej taryfy oraz wyrobienia karty PEKA i zasad korzystania z systemu.

Nie brakowało też pytań nieszablonowych. Jedna pani chciała wiedzieć o ile różni się opłata za dziecko leżące w wózku i wyjęte z niego. Inna mama dopytywała czy może mieć więcej czasu na skasowanie biletów skoro ma ośmioro dzieci. Ktoś zapytał natomiast, czy za szczeniaka należy skasować bilet normalny czy ulgowy.

di7v9x2

Podziel się opinią

Share

di7v9x2

di7v9x2
Więcej tematów