Trwa ładowanie...
d2tct6s

Indonezja: gwałtowne wystąpienia zwolenników WahidaAbdurrahman Wahid, prezydent Indonezji(AFP)
Prezydent Indonezji Abdurrahman Wahid nakazał w poniedziałek szefowi resortu spraw wewnętrznych "przywrócenie spokoju i ładu publicznego" w kraju. Wbrew wcześniejszym oczekiwaniom, szef państwa - przeciwko któremu parlament ma wszcząć procedurę impeachmentu - nie ogłosił stanu wyjątkowego. Ostrzegł jednak społeczeństwo, że obecne niepokoje mogą doprowadzić do rozpadu kraju.

Share
d2tct6s

Rano setki zwolenników zagrożonego usunięciem z urzędu prezydenta Indonezji Abdurrahmana Wahida zaatakowały siedzibę opozycji na Jawie Wschodniej. Demonstranci starli się z policją.

W sobotę Wahid apelował do partii politycznych o kompromis, by w ten sposób położyć kres kryzysowi, trwającemu od wielu miesięcy. Ostrzegł, że jeśli parlamentarzyści będą dążyć do pozbawienia go urzędu, może dojść do rozpadu kraju.

Parlament ma się zebrać w środę, aby zdecydować, czy uruchomić procedurę impeachmentu wobec Wahida. Prezydenta, który jest prawie całkowicie ociemniały i przeszedł kilka zawałów, oskarża się o zatajenie, że przyjął dwa miliony dolarów w prezencie od sułtana Brunei, kraju sąsiadującego z Indonezją. Zarzuca mu się także udział w skandalu finansowym, polegającym na wyprowadzeniu 4 mln dolarów z funduszu emerytalnego jednego z wielkich przedsiębiorstw kraju. (aka)

d2tct6s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tct6s
d2tct6s
Więcej tematów