Trwa ładowanie...
dx2tgo4

Indie wystrzeliły sondę na Księżyc. Sprawdź, jaki jest cel misji i kiedy Chandrayaan-2 wyląduje na srebrnym globie

Indie wystrzeliły sondę na Księżyc. Chandrayaan-2 ma wylądować na Srebrnym Globie już 7 września. Zapoznaj się z dokładnym celem misji.
Share
Indie wystrzeliły sondę na Księżyc. Sprawdź, jaki jest cel misji i kiedy Chandrayaan-2 wyląduje na srebrnym globie
Indie wystrzeliły sondę na Księżyc. Sprawdź, jaki jest cel misji i kiedy Chandrayaan-2 wyląduje na srebrnym globieŹródło: 123RF
dx2tgo4

Indie wystrzeliły sondę Chandrayaan-2 na Księżyc

Indie rozpoczęły swoją drugą już misję na Księżyc. Przypominamy, że pierwszą wstrzymano tydzień temu z powodu kłopotów technicznych. Celem Chandrayaan-2 jest zbadanie rejonu bieguna południowego, gdzie Chandrayaan-1 dziesięć lat temu odkrył wodę. Planowo, indyjska sonda ma wylądować na Księżycu 7 września. Chandrayaan-2 uruchomiono o 14:43 czasu lokalnego ze stacji kosmicznej na wyspie Sriharikota,w stanie Andhra Pradeś. Przebieg startu transmitowała lokalna telewizja oraz media społecznościowe.

Indie – misja na Księżyc

Należy zaznaczyć, że misję prowadzą dwie kobiety, dyrektor projektu Muthaya Vanitha oraz dyrektor misji, Ritu Karidhal. Cała operacja kosztowała Indie 145 milionów dolarów i będzie to pierwsze lądowanie na słabo oświetlonym biegunie południowym Księżyca, którego znaczna część stale pozostaje w cieniu. Naukowcy pokładają spore nadzieje na znalezienie większych skupisk wody, które dawałyby bardziej realne szanse na kolonizacje Srebrnego Globu. Jeżeli misja się powiedzie, Indie będą kolejny krajem po ZSRR, USA i Chinach, który wykonał miękkie lądowanie na powierzchni księżyca.

dx2tgo4

Podziel się opinią

Share
dx2tgo4
dx2tgo4
Więcej tematów