Trwa ładowanie...
d1s819n

Indie: ponad 100 ofiar pożaru w świątyni, setki rannych. Zatrzymano pięć osób w związku z tragedią

• Pięć osób zatrzymanych po pożarze w hinduistycznej świątyni w Indiach
• W pożarze zginęło 106 osób, a ponad 300 zostało rannych
• Zatrzymani to pracownicy świątyni
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miejsce pożaru, Kerala, Paravur, Indie
Miejsce pożaru, Kerala, Paravur, Indie (AFP, Fot: MANJUNATH KIRAN)
d1s819n

Indyjska policja zatrzymała pięć osób w związku z tragicznym pożarem hinduistycznej świątyni w południowych Indiach. 106 osób zginęło, a ponad 300 zostało rannych, gdy w sobotnią noc doszło do wybuchu w trakcie pokazu fajerwerków.

Na polecenie lokalnego rządu w Kerali policja prowadzi śledztwo w sprawie wypadku. Pojawiły się oskarżenia pod adresem świątynnych władz, że nie zapewniły odpowiednich środków bezpieczeństwa w trakcie pokazu fajerwerków. Zatrzymani przez policję w celu przesłuchania to pracownicy świątyni.

Do tragedii doszło w niedzielę ok. 3 nad ranem czasu lokalnego w świątyni Puttingal w miejscowości Paravur w okręgu Kollam na południu stanu Kerala. Przyczyną pożaru było zapalenie się fajerwerków zgromadzonych na terenie świątyni w związku z przygotowaniami do święta Vishu, które wyznacza w stanie Kerala pierwszy dzień roku według miejscowego kalendarza; przypada on w czwartek 14 kwietnia.

d1s819n

Ogień błyskawicznie rozprzestrzenił się na pobliskie budynki, blokując drogę ucieczki ludziom znajdującym się na terenie kompleksu świątynnego.

Co roku z okazji święta Vishu świątynie organizują konkursy pokazów sztucznych ogni, które przychodzą podziwiać tysiące wiernych. W tym roku lokalne władze nie wydały zgody na przeprowadzenie konkursu - pisze AP. Wcześniej sąd stanowy wydał orzeczenie w sprawie bezpieczeństwa przechowywania sztucznych ogni na terenie świątyń w celu uniknięcia przypadkowych pożarów; sąd postanowił, że fajerwerki muszą być magazynowane w odległości ponad 100 metrów od świątyni.

d1s819n

Podziel się opinią

Share

d1s819n

d1s819n
Więcej tematów