Trwa ładowanie...

Indie: minister turystyki radzi kobietom nie nosić spódnic

• Turystki w Indiach nie powinny nosić spódnic - sugeruje tamtejszy minister turystyki
• Kobietom nie zaleca się również poruszać samotnie po ulicach
• Porady dotyczące bezpieczeństwa kobiet w Indiach są reakcją na napady, których mężczyźni nagminnie dokonują w tym kraju

Share
Indie: minister turystyki radzi kobietom nie nosić spódnic
Źródło: Pixabay
d1sza6x

Jak twierdzi Mahesh Sharma, hinduski minister turystyki, wszystkie sugestie ministerstwa wynikają z troski o bezpieczeństwo kobiet. Kobiety nie powinny chodzić same po ulicach w nocy zarówno w miastach, jak i w mniejszych miejscowościach.

Władze, zaniepokojone wysoką przestępczością postanowiły stworzyć niezbędnik dla turysty, w którym znajdą się również wskazówki dla kobiet przyjeżdżających do Indii.

d1sza6x

Dzięki niezbędnikowi kobiety otrzymują wiedzę, co należy robić, a czego nie. To są bardzo małe rzeczy dotyczące chodzenia po ulicy czy noszenia ubrań. Dla własnego bezpieczeństwa turystki przyjeżdżające do kraju nie powinny nosić spódnic i sukienek. Hinduska kultura jest inna niż zachodnia- powiedział minister turystyki Indii.

W Indiach największy problem stanowią mężczyźni i chłopcy, którzy krzywdząc kobiety, czują się bezkarni. Są to wręcz całe gangi napadające na kobiety. Statystyki pokazują, że każdego dnia w Indiach gwałcone są 92 kobiety. Przeważnie dzieje się to na wsi, ale mówi się, że statystyki są zbyt nisko oszacowane.

Przemocy na ulicy doświadczyło w Indiach 79% kobiet.

d1sza6x

Podziel się opinią

Share
d1sza6x
d1sza6x
Więcej tematów