Trwa ładowanie...

Incydenty na Marszu Niepodległości. Komorowski: część PiS wylewa teraz krokodyle łzy

Bronisław Komorowski chwali wypowiedź Andrzeja Dudy, o tym, że w "Polsce nie ma miejsca na ksenofobię". Według byłego prezydenta, za incydenty na Marszu Niepodległości można winić część polityków PiS. - Mają bardzo poważny udział w rozhuśtaniu emocji antyimigranckich - zarzucił.

Share
Incydenty na Marszu Niepodległości. Komorowski: część PiS wylewa teraz krokodyle łzyŹródło: PAP, fot: PAP/Jacek Turczyk
d1k59do

W sobotę przez Warszawę przeszedł Marsz Niepodległości. Wśród banerów, które nieśli jego uczestnicy znalazły się ksenofobiczne i rasistowskie hasła: "Biała Europa", "Europa tylko dla białych".

Były prezydent Bronisław Komorowski mówił w "Kropce nad i" w TVN24, że ten widok był "smutny i straszny". - Myślę, że to są odczucia, które podziela wielu ludzi. Sam marsz i hasła uczczenia niepodległości, jest rzeczą piękną, ale liczy się praktyka i te okropne hasła, które ujawniają, że są środowiska, dla których rasizm serc nie ranią, a wręcz odwrotnie, bardzo im pasują - powiedział.

Komorowski skrytykował działanie policji, która według byłego prezydenta, "zachowywała się dość dziwnie". - być może się przejęła domyślaniem się jakie są poglądy, postawy, sympatie i gusta ich szefa. Ministrowi Błaszczakowi to widowisko się podobało, czemu dał wyraz publicznie - mówił Komorowski.

Odniósł się także do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który powiedział, że "w naszym kraju nie ma zgody na ksenofobię, nacjonalizm i antysemityzm".

d1k59do

- Słusznie wypowiada się pan prezydent. To wypowiedź na miejscu, ale odnoszę wrażenie, że część polityków PiS w zasadzie wylewa krokodyle łzy, chcą zapomnieć, że sami mają bardzo poważny udział w rozhuśtaniu emocji antyimigranckich, które przejawiają się w takich rasistowskich zachowaniach - uważa Komorowski.

Źródło: TVN24

d1k59do
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k59do
d1k59do
Więcej tematów